Verimlilik 22 Aralık 2013, 11:52
Memory Booster

Memory Booster, Android RAM Temizleyici

Android telefon ve tablet sahibi olan herkesin en büyük sorunu kuşkusuz RAM’in boşa kullanılmasıdır. Arada bir yaptığımız ufak temizlikler ile birlikte RAM’in içini boşaltıp cihazımızı rahatlatabiliyoruz ama her zaman da bu işi yapmak biraz sıkıntı verebiliyor. İşte bu işe bir çözüm bulmak için bu yazımızda sizlere bahsedeceğimiz  Memory Booster isimli Android uygulamasını deneyebilirsiniz. Oldukça kullanışlı bir yapıya sahip olan  Memory Booster uygulaması ile birlikte gerçek zamanlı olarak RAM temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Memory Booster

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan bu uygulama ile kullanılan RAM miktarını ve boş RAM miktarını küçük bir grafik ile uygulama içerisinde görebiliyorsunuz. İsterseniz Quick Boost özelliği sayesinde çalışan tüm uygulamaları kapatabilir ve sistem önbelleğini temizleyebilirsiniz. Tabi ki arka planda çalışan bazı uygulamalar sizin işlevlerinizi yapıyorsa onları kapatmamak da isteyebilirsiniz. İşte böyle bir durumda uygulama içerisinde yer alan Ignore List bölümüne kapatılmasını istemediğiniz uygulamaları ekleyebilir ve bunların kapatılmasını engelleyebilirsiniz.

Widget desteğine de sahip olan  Memory Booster uygulaması ile birlikte RAM durumunuzu widget olarak veya durum çubuğu simgesi olarak rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Bu özellik isteğe bağlı olarak sunulmuştur. Aktif etmeniz için uygulamanın ayarlar bölümüne göz atmalısınız.

Sistem bilgilerine kadar birçok fonksiyona sahip olan  Memory Booster uygulamasının birde ücretli versiyonu bulunuyor. Uygulamanın ücretli versiyonunda ücretsiz versiyonuna ek olarak birçok özellik yer almakta. Tabi ki biz ilk etapta sizlere ücretsiz versiyonu denemenizi ve memnun kalırsanız ücretli versiyonu satın almanızı öneriyoruz.

Bizim oldukça beğendiğimiz ve her cihazımızda bulundurduğumuz  Memory Booster Android uygulamasını indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile birlikte sizlerde Android cihazınızın RAM optimizasyonunu kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap