Samsung 17 Aralık 2013, 10:22
Galaxy Core Advance

Samsung Galaxy Core Advance Özellikleri Netlik Kazandı

Üst seviye akıllı telefonları ile müthiş ilgi gören Samsung alt seviye akıllı telefon üretimine de hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Galaxy Core Advance isimli akıllısını tanıtan Samsung bu akıllı telefonu ile orta yaş üzeri kullanıcıları hedefliyor. Orta yaş üzeri dememizin sebebi ise fiziksel tuşlar ve yan taraftaki tuşların arka aydınlatmaya sahip olması. 4.7-inç büyüklüğünde 480 x 800 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olan Galaxy Core Advance 1.2 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemciden güç alıyor. 1 GB RAM’e sahip olan akıllı telefonun dahili hafızası ise 8 GB büyüklüğünde. MicroSD kart desteğine de sahip olan bu akıllının hafızası böylelikle kolaylıkla arttırılabiliyor.

Galaxy Core Advance

Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip olan akıllı telefonda 3G, Wi-Fi ve Bluetooth 4.0 teknolojileri bulunuyor. 5 MP çözünürlüğünde arka kameraya sahip olan bu ürünün ön kısmında da VGA kameraya yer verilmiş. 2.000 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan Galaxy Core Advance Sound & Shot, Group Play, S Çevirici, Kolay Mod, S Voice, S Beam, FM Radio gibi ekstralar teknolojileri de bünyesinde barındırıyor.

Samsung’un Galaxy Core Advance isimli bu akıllı telefonun ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatının ne kadar olacağı konusunda şimdilik net bir bilgi bulunmuyor.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap