Android Telefon 16 Aralık 2013, 16:57
Honor 3X

Huawei’den İki Yeni Akıllı: Honor 3X ve Honor 3C

Akıllı telefon pazarının ilk beş firmasından birisi olan Huawei bugün gerçekleştirmiş olduğu bir etkinlik ile Honor 3X ve Honor 3C isimli iki yeni akıllı telefonunu tanıttı. İlk sekiz çekirdekli işlemciye sahip akıllı telefonlardan birisi olduğu belirtilen Honor 3X MediaTek MT6592 yonga setinden güç alıyor. 5.-inç büyüklüğünde 720p piksel çözünürlüğünde IPS ekrana sahip olan ürünün ekran çözünürlüğü tartışma konusu durumunda. Tabi ki Huawei firması bu durumun enerji tüketimini azaltmak için yapıldığını belirtiyor. Firmaya göre Full HD ekranlar 720p’ye göre yüzde 20 fazla enerji tüketiyor. 1.7 GHz hızında çalışan Cortex-A7 tabanlı 8 çekirdekli MT6592 işlemcisi Qualcomm’un Snapdragon 800 işlemcisine göre daha seri görevler yapabiliyor ve daha az güç tüketiyor.

Honor 3X

MT6592 işlemcisinin yanı sıra 700 MHz hızında çalışan Mali-450 grafik birimine sahip olan Honor 3X en iyi grafik kalitesine sahip Android oyunları akıcı bir şekilde rahatlıkla oynatabilme kabiliyetine sahip.13 MP çözünürlüğünde arka kameraya sahip olduğu belirtilen Honor 3X’in ön kısmında da 5 MP çözünürlüğünde bir arka kameraya yer verilmiş. Android işletim sistemini kullanan bu akıllı çift SIM desteğine ve 2 GB RAM’e sahip. 280 Dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak olan bu ürünün ilk etapta Çin pazarında yer alması bekleniyor. Global pazarda da satışa sunulacak olan bu ürünün çıkış tarihi hakkında şimdilik net bir bilgi bulunmamakta.

Honor 3C

Huawei’nin tanıtımını gerçekleştirdiği bir diğer akıllı olan Honor 3C 5-inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğünde ekrana sahip. 1.3 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Cortex A7 tabanlı MT6582 işlemciden güç alan bu üründe 2 GB RAM bulunuyor.  8MP çözünürlüğünde Sony üretimi arka kameraya sahip olduğu belirtilen Honor 3C’nin ön kısmında 5 MP çözünürlüğünde bir kameraya yer verilmiş. Çift SIM kart teknolojisine sahip olan bu ürünün 1 GB dahili hafızalı ve 2 GB dahili hafızalı iki versiyonu bulunuyor. Tabi ki üründe yer alan microSD kart slotu sayesinde ürünün hafızasını arttırmak oldukça kolay. Çin’de ön siparişe sunulan bu ürünün 1 GB’lık versiyonu 130 Dolar iken 2 GB’lık versiyonu 160 Dolar fiyat etiketine sahip.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap