Android Telefon 15 Aralık 2013, 21:17
Huawei Sophia

Huawei Sophia Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Akıllı telefon pazarında ülkemizde az da olsa gene de iyi satışlar gerçekleştiren Huawei Sophia isimli yeni bir akıllı telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor. Performans bakımından iyi bir seviyede olacak olan Huawei Sophia fiyat bakımından da çok uygun fiyattan satışa sunulmaya hazırlanıyor. Huawei’nin kendisi için geliştirdiği Kirin 910 yonga setinden güç alacak olan bu ürün 5-inç büyüklüğünde Full HD LCD ekrana sahip olarak satışa sunulacak. Huawei Sophia’da kullanılacak olan Kirin 910, 1.6 GHz hızında 4 çekirdekli Cortex-A9 işlemciye sahip bu işlemcinin yanı sıra grafik birimi olarak Mali-T450 kullanılıyor.

Huawei Sophia

2 GB RAM’e sahip olacağı belirtilen bu akıllı telefonun 16 GB dahili hafızaya sahip olması beklenmekte. Eomotion 2.0 kullanıcı arayüzüne sahip olacak olan bu ürün microSD kart yuvasına, 13 MP çözünürlüğünde arka kameraya, 8 MP çözünürlüğünde ön kameraya, 4G LTE desteğine sahip olarak satışa sunulacak. 2460mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olduğu belirtilen Huawei Sophia’nın Nisan ayı içerisinde satışa sunulması beklenmekte.

Satışa sunulmasının ardından kısa zamanda global pazarda yer verilmesi beklenen bu akıllının ülkemiz pazarında da satışa sunulmasını bekliyoruz. Umarız Huawei’nin bu ürünü General Mobile Discovery gibi uygun fiyatlı olur ve iyi bir satış rakamına ulaşabilir. Huawei Sophia hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap