Android Tablet 4 Aralık 2013, 19:09
slate 8 pro

HP’den 3 Yeni Tablet Slate 7 Plus, Extreme ve Slate 8 Pro

Tablet pazarında az da olsa bir paya sahip olan HP, bugün Slate tablet ailesine 3 yeni Android tablet ekledi. Nvidia’nın Tegra yonga setinden güç alan bu tabletler Slate 7 Plus, Extreme ve Slate 8 Pro olarak adlandırılmış. Performans bakımından orta seviye olarak tabir edebileceğimiz bu üç yeni tablet uygun fiyat seçeneği ile iyi bir satış rakamına ulaşmayı amaçlıyor. 7, 7 ve 8-inç büyüklüğünde ekrana sahip olarak sunulan bu tabletlerin ülkemiz pazarında yer alıp almayacağı konusunda ise şimdilik net bir bilgi bulunmamakta. Gelin HP’nin Slate 7 Plus, Extreme ve Slate 8 Pro isimli üç yeni tabletine kısaca göz atalım.

HP Slate 7 Plus

 slate 7 plus

HP Slate 7 Plus isimli bu tablet 7-inç büyüklüğünde 1280 x 800 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip. Nvidia Tegra 3 yonga setinden güç alan üründe 1 GB RAM’e ve 8 GB depolama hafızasına yer verilmiş. MicroSD kart desteğine de sahip olan üründe Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemine yer verilmiş. Bluetooth, Wi-Fi teknolojilerine sahip olan HP Slate 7 Plus’da 4.000mAh büyüklüğünde bataryaya yer verilmiş. 150 Dolar fiyat etiketi ile satışa sunulan ürünün iyi bir satış rakamına ulaşmasını bekliyoruz.

HP Slate 7 Extreme

slate 7 extreme

HP’nin  Slate 7 Extreme isimli bu tableti aynı Slate 7 Plus’da olan ekrana sahip. Lakin bu ürün Slate 7 Plus tabletine göre performans bakımından daha iyi seviyede. 1.8 GHz hızında çalışan Tegra 4 yonga setine sahip olan tablette 1 GB RAM’e ve 16 GB dahili hafızaya yer verilmiş. MicroSD kart desteğine de sahip olan üründe Wi-Fi, Bluetooth teknolojileri kullanılıyor. 4.100 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan  HP Slate 7 Extreme tabletin satış fiyatı 200 Dolar olarak belirtilmekte.

HP Slate 8 Pro

slate 8 pro

HP’nin Slate tablet ailesine son dahil ettiği HP Slate 8 Pro isimli tableti adından da anlaşılacağı üzere 8-inç büyüklüğünde ve 1600 x 1200 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip. Tegra 4 yonga setinden güç alan bu üründe 1 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza bulunuyor. Diğer tabletlerde olduğu gibi bu tablette de microSD kart desteği bulunmakta. Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip olan tablette Wi-Fi, Bluetooth teknolojilerine yer verilmiş. 5680mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olan HP Slate 8 Pro isimli tablette Beats Audio ses teknolojisine de yer verilmiş. HP Slate 8 Pro isimli bu tabletin satış fiyatı ise 330 Dolar olarak belirtilmiş.

 

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap