Android Telefon 4 Aralık 2013, 09:40
meizu mxx4

Çinli Meizu Rekor Piksel Çözünürlüğe Ulaşabilir

Akıllı telefon pazarında ülkemiz pazarında göremediğimiz Çinli Meizu firması yeni akıllı telefonu MX4G modeli ile 2560 x 1536 piksel ekran çözünürlüğüne ulaşabilir. Şimdiye kadar Vivo Xplay 3S isimli model 2560 x 1440 piksel çözünürlüğü ilse rekoru elinde bulunduruyordu Meizu’dan alınan bilgilere göre bu rekor kolaylıkla alt edileceğe benziyor. 5.5-inç büyüklüğünde ekrana sahip olduğu belirtilen MX4G isimli akıllının isminden de anlaşılacağı üzere 4G LTE teknolojisini bünyesinde barındırması beklenmekte. Performans bakımından kuşkusuz en iyi akıllı telefonlardan birisi olacak olan MX4G’nin global pazarda satışa sunulup sunulmayacağı konusunda ise şimdilik net bir bilgi bulunmamakta.

meizu mxx4

Ürünün hangi yonga setine ve grafik birimine sahip olacağı konusunda net bir bilgi verilmezken diğer teknik özellikler de belirsizliğini koruyor. Çin’de büyük bir kitleye sahip olan Meizu’nun bu ürün ile de dünyada iyi bir yankı uyandırması bekleniyor. Bu ürün hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap