Android Haberler 3 Aralık 2013, 16:04
android kasim orani

Android’in Kasım Ayı Kullanım Oranları

Google’ın her ay yayınlamış olduğu Android kullanım oranları bu ay da açıklandı. Açıklanan yeni verilere göre Android Jelly Bean sürümü liderliğini sürdürüyor. Zaten birçok sitede de bu durumun uzun zaman boyunca devam edeceği belirtilmekte. Android’in son sürümü olan Android 4.4 KitKat’ın da kısa zamanda yüzde 1.1 oran alması dikkat çekici diğer veriler arasında yer alıyor. Yüzde 54.5 kullanım oranı ile liderliğini sürdüren Jelly Bean’ın ardından ikinci sırada yüzde 24.1 kullanım oranı ile Android Gingerbread geliyor.

android kasim orani

Listenin üçüncü sırasında ise Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümü göze çarpmakta. Yüzde 18.6’lık bir sürüme sahip olan Ice Cream Sandwich’in ardından yüzde 1.6 kullanım oranı ile Android 2.2 Froyo gelmekte. Listenin en alt bölümünde ise yüzde 0.1 sürümü ile Android 4.2 Honeycomb gelmekte.

Uzun bir süre liderliğini sürdürmesini beklediğimiz Android Jelly Bean sürümünün gelecek günlerde daha da artan bir kullanıcı kitlesine ulaşmasını bekliyoruz. Çünkü yeni çıkan neredeyse her Android tablet ve telefonda Android Jelly Bean işletim sistemine yer veriliyor. Tabi ki 3-4 ay sonra Android 4.4 KitKat sürümü iyi bir kullanımına sahip olacaktır.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap