HTC 28 Kasım 2013, 11:53
htc m8

HTC M8 Özellikleri Netlik Kazanıyor

Akıllı telefon pazarının lider firmalarından birisi olan HTC’nin yeni akıllısı M8 hakkında yeni detaylar ortaya çıkıyor. İlk olarak AnTuTu skorları ile ortaya çıkan HTC M8’in donanım bilgileri bu sonuçlarda ortaya çıktı. Android 4.4 KitKat işletim sistemini kullanan üründe Qualcomm’un 4 çekirdekli işlemcisi Snapdragon 800 işlemcisinden güç alıyor. 2.3 GHz hızında çalışan bu işlemcinin yanı sıra 550 MHz hızında çalışan Adreno 330 grafik işlemciye de sahip olan bu ürün 2 GB RAM’e sahip olacak. 5-inç büyüklüğünde ekrana sahip olacağı belirtilen bu ürünün ekran çözünürlüğünün Full HD olması bekleniyor.

htc m8

Ultra Pixel kamera sensörüne sahip olacak olan bu ürünün 4 Ultra Pixel’lik bir kamera kullandığı belirtilen haberler arasında yer alıyor. Aynı zamanda ürünün ön kısmında 2.1 MP çözünürlüğünde de bir kamera konumlandırılmış. 16 GB dahili hafızaya sahip olarak satışa sunulacak olan bu akıllının microSD kart desteğini de bünyesinde bulundurması beklenmekte.

Şubat 2014’de resmi olarak tanıtılması beklenen HTC M8’in hakkında gelişecek son bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap