Fotoğrafçılık 17 Kasım 2013, 14:02
Android PicsArt

Android PicsArt Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Android telefonlarımızda en çok aradığımız özellik kameranın kaliteli olması ve iyi fotoğraflar çekmesidir. Tabi ki her ne kadar iyi bir kameraya sahip olan Android telefonumuz olsa da zamanla bu fotoğrafları düzenlememiz gerekiyor. İşte bu fotoğraf düzenleme uygulamalarından bir tanesi olan Android PicsArt uygulaması bu yazımızın konusu. 60 milyondan fazla kişinin kullandığı bu uygulama ile ücretsiz bir fotoğraf editörüne sahip olabilirsiniz. Unutmadan belirtelim ki Android PicsArt uygulamasının üzerinde fotoğraf sosyal ağıda bulunmaktadır. Bu ağ ile birlikte diğer kişilerin yapmış olduğu fotoğrafları, resim sanatlarını rahatlıkla görebilirsiniz.

Android PicsArt

Android PicsArt uygulaması içerisinde yer alan araçlar:

PicsArt Collage Maker (Kolaj Yapıcı), bu araç ile fotoğraf ızgarasını, serbest form kolaj yapıcıyı kullanarak ve arka plandaki fotoğrafları kullanarak harika kolajlar yaratabilirsiniz. Android PicsArt uygulaması Android platformu üzerindeki en güçlü fotoğraf ızgarası ve serbest biçim kolaj araçlarından birisidir.

PicsArt Photo Editor (Fotoğraf Editörü),  fotoğraf üzerinde birçok manipülasyon, maske, kolaj, çerçeve, sınır, çıkartma, metin efekti, küçük resim grafiği, belirtme çizgisi, kırpma, döndürme, renk ayarı ve birçok özellik bu editörün içerisinde yer almaktadır. Kuşkusuz Android PicsArt uygulaması içerisinde yer alan fotoğraf editörü ile fotoğraflar üzerindeki istediğiniz düzenlemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

PicsArt Efektleri stensilci, karikatürcü, desinatör, Orton, Lomo, klasik, çapraz işleme, HDR, fattal, kara kalem, Holgaart, sulu boya, kontür, komik, neon, guaj, eski kâğıt, pastel, kırmızı göz giderici, Popart, ayna, akıllı bulanıklık, yüz düzeltme, renk sıçrama, kâğıt efekti ve daha fazlası gibi harika sanatsal fotoğraf efektleridir! Sanatçıların bir görüntüye nerede ve efektin ne kadarını uygulayacağını kontrol edebildiği fırça modunu kullanarak resim efektleri uygulamanızı sağlar.

Photo Editor, sanatçı ve grafik tasarımcılarına çoklu resim maskeleri, metin araçları, küçük resimler, lens parlaması, çerçeveler ve stensiller sağlar. Hem acemi hem de profesyonel grafik tasarımcıları iş ve eğlence için PicsArt kullanıyor!

PicsArt Photo Camera (Fotoğraf Makinesi) fotoğraf çekmenizi, ön izleme yapmanızı ve standart fotoğraf makinenizi geliştirerek canlı fotoğraf efektleri uygulamanızı sağlar.

PicsArt Drawing Tool (Çizim Aracı) şunlar dâhil olmak üzere harika görüntü çizim özellikleri sağlar: çizim, çıkartma modu, belirtme çizgileri, sanatsal fırçalar, katmanlar ve metin stilleri! Facebook arkadaşınızın fotoğrafları üzerinde çizim yaparak eğlenceli fotoğraflar elde edebilirsiniz! PicsArt Draw (Çizim) katmanlar ve görüntü katmanlarını gizleme, sırasını yeniden düzenleme ya da birleştirme yeteneği içerir.
Yeni PicsArt DrawCam özelliği çizim, fotoğraf düzenleme ve katmanlar ile canlı kamerayı birleştirmenizi sağlar.

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan Android PicsArt uygulaması sizlerin en beğendiğiniz fotoğraf düzenleme ve paylaşma uygulamalarından birisi olacak. Bu bağlantıyı kullanarak Android PicsArt uygulamasını Google Play Store üzerinden kolaylıkla indirebilirsiniz. Uygulama hakkında soru ve sorunlarınızı konu altında yer alan yorum bölümü ile bize iletebilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap