Verimlilik 16 Kasım 2013, 17:11
Android Battery Doctor

Android Battery Doctor ile Bataryanızı Koruyun

Android telefon ve tabletlerin kuşkusuz en büyük sorunu bataryanın kısa sürede tükenmesidir. Sizlere bu yazımızda tanıtacağımız Android Battery Doctor uygulaması ile bu sorunumuza azda olsa çözüm bulacağız. Tabi ki Android Battery Doctor uygulaması sadece batarya kullanımını düzenlemektedir. Bu sebepten batarya boyutu büyütülemediği için 2-3 kat gibi bir kullanım süresinin uzayacağını garanti vermeyelim. Android Battery Doctor uygulaması ile kalan pil sürenizi tahmin edebilir, kullanmadığınız halde batarya tüketen Android uygulamaları kapatabilir, batarya ömrünü arttıran 3 adımlı şarj yöntemini uygulayabilir, pil performansını arttıran Widgetları kullanabilir, cihazınızı hızlandırabilir, Wi-Fi, Bluetooth gibi hizmetlerin ne kadar pil ömrünü arttırdığını görebilir ve Android cihazınızın donanımsal veya yazılımsal özellikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Android Battery Doctor

Android Battery Doctor uygulaması hakkında sizlere kısaca bilgiler verdik, isterseniz bu bilgileri daha da detaylandıralım.

Tam olarak kalan pil ömrünü tahmin eden uygulama, çeşitli durumlarda pilin ne kadar dayanacağını size belirtir. Yani bir oyun veya Wi-Fi açtığınızda pilin ne kadar süre dayanacağını kısaca görebilirsiniz.

Akıllı korumayla bataryanızı koruyun, uygulama içerisindeki bu özellik ile birlikte Android cihazınızı ne zaman şarj etmeniz gerektiğini öğrenebilir, pil ömrünü yiyen gereksiz uygulamaları görebilir ve kapatabilirsiniz kısaca Android Battery Doctor etkili bir şekilde cihazınızın bataryasını korur.

Android Battery Doctor hakkında Soru & Cevaplar:

S: Battery Doctor güçten tasarruf edip pil ömrünü uzatabilir mi?
C: Evet. Kullanılmadığı halde güç harcayan uygulamaları kapatarak güç tasarrufu yapmak için ana ekrandaki daireye dokunun (Güç Tasarrufu). Daha uzun ömürlü bir pil için Battery Doctor’ın şarj olurken 3 adımlı şarj döngüsünü uygulamasına izin verin. Güç tüketiminizi uygun bir şekilde iyileştirebilmek için “Görev Yöneticisi” widget’ını kullanın.

S: Tam şarj nedir ve ne anlama gelir?
C: Pillerin hafızası vardır, bu hafızalar şarj alışkanlıklarına göre değişir, bu yüzden cihazınızı nasıl şarj ettiğiniz çok önemlidir. Pil yaklaşık %20 civarındayken telefonu şarja takın ve Battery Doctor size 3.aşama yavaş şarjın tamamlandığını söyleyene kadar şarj pili edin. Cihazınızı şarjda tutarak aşırı şarj etmeyin veya kısa aralıklarla az şarj etmeyin.

S: “Tasarruf Modu” nasıl çalışır?
C: “Tasarruf Modu” arama yapma ve mesaj gönderme/alma hariç cihazınızın tüm gereksiz özelliklerini kapatan olağanüstü bir ayardır. Wifi, Veri, GPS, vb. pil ömrününü sağlamak ve gücü korumak için kapatılır.

S: Widgetları nasıl ayarlayabilirim?
C: “Görev Yöneticisi” widget’ı kurulumla birlikte ana ekranda gözükecektir. Wifi/gbs/vb gibi özellikleri gösteren diğer widget, cihazınızdaki herhangi bir widget gibi kurulabilir.

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan Android Battery Doctor uygulaması batarya konusunda birçok özelliği bizimle paylaşan ve batarya korumasında bize en destek veren uygulamalardan birisidir. Bizim oldukça beğendiğimiz bu uygulamayı sizlerinde beğeneceğini ve kullanacağını düşüyoruz. Eğer Android Battery Doctor uygulamasını sizlerde denemek isterseniz bu bağlantıyı kullanarak gerekli indirmeyi gerçekleştirebilirsiniz. Android Battery Doctor uygulaması hakkında soru veya sorunlarınızı alt kısımda yer alan yorum bölümüyle bize iletebilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap