Araçlar 13 Kasım 2013, 18:10
Smart Measure

Android Mesafe Ölçme Uygulaması: Smart Measure

Birçok alanda yardımımıza koşan Android telefon ve tabletler şimdi de uzunluk ölçümlerimizde yanımızda. Sizlere bu yazımızda tanıtacağımız Smart Measure isimli Android uygulaması ile kolaylıkla belirttiğiniz nesne yada bölge ile aranızdaki uzaklığı öğrenebilirsiniz. Tabi ki bu ölçümler tam tamına bir netlik vermez sadece size fikir sunmak amaçlıdır. Smart Measure uygulaması ile mesafenin yanı sıra yükseklik, genişlik, alan ölçümü gerçekleştirebilirsiniz. Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan Smart Measure Android uygulamasını sizlerin de çok beğeneceğini düşünüyoruz.

Smart Measure

Smart Measure Android uygulamasının kullanımı:

Smart Measure uygulamasını kullanmak için sadece hedefi seçin ve deklanşöre basın. Unutmayın ki zemini değil nesneyi kamerada hedef almalısınız. Yani bir heykel ile aranızdaki mesafeyi ölçmek istiyorsanız heykelin ayaklarını çekmelisiniz. Böylelikle Smart Measure Android uygulaması size en iyi mesafeyi sunacaktır.

Smart Measure Android uygulaması üzerinde 3 farklı araç yer almaktadır. Bu araçlar:

Akıllı cetvel: 1-50 cm aralığını en doğru şekilde ölçmeyi sağlar.

Akıllı ölçüm: 1-50m aralığını en doğru şekilde ölçmeyi sağlar.

Akıllı mesafe: 10m-1km aralığını en doğru şekilde ölçmeyi sağlar.

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan Smart Measure Android uygulamasının birde Pro sürümü bulunmaktadır. Pro sürümde normal sürüme göre, alan hesabı, kamera ile zoom yapabilme, sanal horizon ve reklamsız kullanım özellikleri bulunmaktadır. Tabi ki uygulamanın Pro sürümünü satın almadan önce ücretsiz versiyonunu denemenizi öneriyoruz.

1.3 MB büyüklüğündeki kurulum dosyası ile kurulan bu uygulama Android 2.0 ve üzeri sürümlere sahip Android telefon ve tabletlerde çalışabilmektedir. Sizlerde Smart Measure isimli bu Android uygulamasını indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Yeni uygulama tanıtımımızda görüşmek dileğiyle.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap