Android Haberler 13 Kasım 2013, 14:25
android pazarı

Android Cihazların Yüzde 63’ü Samsung’a Ait

Akıllı telefon dediğimizde ilk akla gelen firmalardan birisi olan Samsung’un Android platformu üzerindeki liderliği artarak devam ediyor. Galaxy serisi ile müthiş satışlar gerçekleştiren Samsung’un neredeyse rakibi yok gibi görünmekte. Localytic tarafından Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilen bir analize göre Android platformuna sahip olan cihazların yüzde 63.3’ü Samsung’a ait. Analize baktığımızda Samsung’a en yakın olan HTC’nin pazar payı yüzde 6.5 olarak görülüyor. Samsung haricindeki Android cihaz üreticilerine baktığımızda yüzde 36.7 gibi bir oran kalıyor. Buda Samsung’un neredeyse 3 Android cihazdan 2’sine sahip olduğunu göstermekte.

android pazarı

En çok satışı gerçekleşen Android akıllı telefonu ise Samsung Galaxy S3’e ait. Bu sıralamayı Galaxy S4 ve Galaxy S2 takip etmekte. En çok satış gerçekleştiren 10 Android akıllı telefonun 8’i Samsung’a ait olduğu görülürken, HTC One modelinin 8. sırada ve Motorola Droid Razr modelinin ise 9. sırada olduğu görülüyor.

En çok satışı gerçekleşen 10 Android tablete baktığımızda ise, Samsung’un bu listenin yarısına sahip olduğunu görüyoruz. Galaxy Tab 2 7 ile ilk sırada olan Samsung, Galaxy Tab 2 10.1 ile ikinci sırayı da kimseye kaptırmıyor. Bu iki tabletin ardından ise Google’ın Nexus 7’si 3. sırada ne Amazon’un Kindle Fire HD 7’si dördüncü sırada yer alıyor.

Samsung’un Galaxy serisi ile akıllı telefon ve tablet pazarında büyük başarılara ulaştığı görülmekte. Bu istatistiklerin şimdilik uzun bir süre daha durumunu koruyacağını düşünüyoruz. Android piyasası hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap