Araçlar 12 Kasım 2013, 23:37
android ram

Android RAM Temizleme Programı: Smart RAM Booster

Android telefon veya tablet satın alırken en dikkat ettiğimiz nokta RAM miktarıdır. Tabi ki RAM miktarı ne kadar çok olursa olsun dolduktan sonra bizim pek işimize yarayamıyor. Peki bu RAM kendi kendime mi doluyor? Tabi ki RAM kendi kendine dolmuyor, sizin girdiğiniz ve çıkış yapmadığınız oyunlar, uygulamalar arka planda çalışmaya devam ederek RAM miktarının dolmasını sağlıyor. Bu sorundan kurtulmak için ara ara Android cihazınızda yer alan RAM temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bazı cihazlarda zor olan bu işlemi bu yazımızda sizlere tanıtacağımız Smart RAM Booster uygulaması ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan Smart RAM Booster Android uygulaması en beğenilen Android RAM temizleme programından birisidir.

Smart RAM Booster

Smart RAM Booster Android RAM temizleme uygulaması 1.5 MB gibi oldukça küçük bir boyuta sahiptir. Kolay bir arayüze sahip olan uygulama ile RAM miktarınızı boşaltarak batarya ömrünün artmasını da sağlayabilirsiniz.

Smart RAM Booster Android RAM Temizleme Programı nasıl çalışır?

Smart RAM Booster Android RAM temizleme programı seçmiş olduğunuz uygulamaların kapatılması ile fazla RAM kullanımını azaltmak için tasarlanmıştır. Uygulama içerisinde 4 farklı otomatik hızlandırma seviyesi bulunur. Agresif, güçlü, orta ve yumuşak olan sıralanan bu 4 farklı otomatik hızlandırma seviyesini şöyle sıralayabiliriz:

Agresif: Düşük önceliklidir, Android uygulamaların çoğunu kapatır.

Güçlü: Düşük önceliklerin yanı sıra ortalamanın altında kalan, önemsenmeyen bellek tüketimine sahip uygulamaları da kapatır.

Orta: Ortalamanın üstünde bellek kullanan Android uygulamalarını kapatır.

Yumuşak: Sadece yüksek bellek kullanımına sahip Android uygulamalarını kapatır.

Belirtmiş olduğumuz ortalama değerler zaman içerisinde değişiklik gösterip uygulama gerçek zamanlı olarak bu ortalamayı ayarlamaktadır.

Smart RAM Booster Android uygulaması ile hızlandırma nasıl yapılır?

Uygulamayı kullanarak hızlandırmayı gerçekleştirmek için 5 farklı yol bulunmaktadır. Bu belirttiğimiz yollar kısaca:

Otomatik Hızlandırma: RAM’i uygun zamanda ve mevcut koşullar altında otomatik olarak hızlandırır.

Yük Binme Aracı: RAM Booster yük binme aracını aktif ettikten sonra aracın konumunu ayarlayın ve araca dokunarak istediğiniz zamanda hızlı bir şekilde hızlandırmayı gerçekleştirin.

Ana Ekran Aracı: Tek dokunuş ile hızlı bir şekilde RAM hızlandırması gerçekleştirir. Bu aracı eklemek için ana ekrana basılı tutun ve karşınıza çıkan menüden RAM Booster’i seçin.

Bildirim Çubuğu: Bu araç ile de diğer araçlarda olduğu gibi tek bir tıkla kolaylıkla RAM hızlandırması gerçekleştirebilirsiniz, bu aracı kullanmak için uygulamanın ayarlar menüsünden gerekli seçimi yapmanız gerekmektedir.

Şimdi Hızlandır: Uygulamanın ana ekranında bulunan düğme ile tek tuşla RAM hızlandırması gerçekleştirebilirsiniz.

Widget ile Hızlandırma: Uygulamayı Widget olarak ekleyerek kolay bir şekilde RAM hızlandırması gerçekleştirebilirsiniz.

Smart RAM Booster uygulaması üzerinde yer alan ön bellek temizleyici aracı ile uygulamaların bıraktığı ön bellek dosyalarını tek tık ile hızlı bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Smart RAM Booster Android uygulamasının ayarlar menüsünde yer alan seçenekler:

 • Hızlandırma seviyesi: hızlandırma seviyesi seçilir
 • Sizin seçiminizde olan güzel temalar
 • Beyaz liste uygulamaları: buradaki uygulamalar hızlandırma sırasında kapatılmaz
 • Otomatik olarak hızlandırma: oto hızlandır, Ram eşiği en düşük hızlandırma aralığına gelir
 • Rapor stili- raporları nasıl görüntüleyeceğinizi tanımlar
 • Geri Bildirim- hızlandırma aracına dokunduğunuzda dokunsal geri bildirim alırsınız
 • Yük Binme aracı konumu/boyutu – Yük binme aracının konumunu/boyutunu değiştirir
 • Yük Binme aracının saydamlığı- Saydamlık/opaklık seviyesini değiştirir
 • Yük Binme aracı için Tıklama/Basılı tutma seçenekleri

Oldukça iyi bir yapıya sahip olan Smart RAM Booster Android RAM temizleme programı sizlerin en çok kullanacağı Android uygulamalardan birisi olmaya aday. Bizim oldukça beğendiğimiz bu uygulama her Android telefonda ve tablette yer alması gereken uygulamalardan birisidir. Sizlerde Smart RAM Booster Android uygulamasını indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Uygulama hakkında soru ve sorunlarınızı yazımız altında yer alan yorum kısmı ile bize iletebilirsiniz. Yeni bir Android uygulama tanıtımımızda görüşmek dileğiyle.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (1)

 1. ahmetkaraatmaca

  ben işlemi yaptıgımda hafızakartımla sim kartıma birzarar verirmi

  Cevapla

Yorum Yap