Android Haberler 7 Kasım 2013, 20:37
android 4.4 kitkat

Android 4.4 KitKat ile Uygulamalar Daha Hızlı Açılıyor

Google’ın geçtiğimiz günlerde tanıtmış olduğu Android’in yeni sürümü Android 4.4 KitKat hakkında yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Son olarak edinilen bilgilere göre Android 4.4 KitKat ile Android uygulamalar daha hızlı bir şekilde açılacak. Android’in uygulama yorumlama kodunun tamamıyla değiştiği Android 4.4 KitKat sürümünde ART isimli bir sistem geliştirilmiş. ART isimli bu sistem ile Android uygulamaların açılma ve çalışma hızı iki kata varan yükseliş göstermiş. Tabi durum böyle olunca kullanıcılar da rahat bir nefes alacak. Yani bir uygulamaya tıkladığımızda şimdi 10 saniye bekliyorsak Android 4.4 KitKat ile birlikte 5 saniye bekleyeceğiz. Hemde uygulama içerisindeki işlemlerimiz daha hızlı bir şekilde gerçekleşecek. Tabi ki bu durumun diğer bir avantajı ise işlemci kullanımının en alt seviyeye inmesi. Böyle olunca da bataryadan daha az güç kullanılacak ve batarya ömrü de artış gösterecek.

android 4.4 kitkat

Peki bu ART sisteminin hiç negatif yönü yok mu diye sorabilirsiniz. Evet ne yazık ki ART sisteminin negatif bir yönü bulunuyor. Buda Android uygulamalarının biraz fazla yer kaplamaya sebep olması ve yüklenmelerinde biraz zaman almaları olarak belirtiliyor. Zaten Android platformunda yer alan birçok uygulama düşük boyutlarda sunulmakta. 10 saniyede yüklenecek uygulama 20 saniyede yüklenecek olsa da ART ile bize gelecek olan hız deneyimi bu sorunu unutturacağa benziyor.

Android 4.4 KitKat ile gelecek olan ART teknolojisinin hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. Tabi ki sizler için yeni Android 4.4 KitKat gelişmelerini de daimi olarak takip ediyoruz. Bizi takip etmeye devam edin.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap