Motorola 6 Kasım 2013, 08:29
moto-g

Motorola Moto G 13 Kasım’da Tanıtılacak

Motorola’nın Moto X projesi ardından şimdi de yeni bir akıllı telefon ile bu rekabeti devam ettirmesi bekleniyor. Motorola Moto G adı verilen bu cihaz 13 Kasım’da resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Fiyat/performans ürünü olacak olan bu akıllı 4.5-inç büyüklüğünde 720p piksel çözünürlüğünde ekrana sahip. Gorilla Glass teknolojisi ile daha sağlam bir yapıya sahip olmuş olan bu ekran ile en iyi çözünürlüğü sunacak olan Moto G’nin Qualcomm’un 1.2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon işlemcisinden güç alması bekleniyor. Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemine sahip olacak olan Moto G 8 GB dahili hafızaya sahip olacak. MicroSD kart desteğine sahip olacak olan üründe 1 GB RAM kullanılması bekleniliyor.

moto-g

5 MP arka kameraya sahip olduğu belirtilen Moto G’nin 1.2 MP çözünürlüğünde de ön kameraya sahip olduğu belirtilmekte. Tasarımsal olarak Moto X’e benzetilen bu ürünün Moto X’deki kişiselleştirebilir dış tasarım ögelerine sahip olacağı belirtiliyor. Ürünün şimdilik fiyatı konusunda net bir bilgi verilmese de bazı kaynaklar Motorola Moto G ‘nin 215 Dolar fiyat etiketi ile satışa sunacağını belirtmiş. İlk etapta ülkemiz pazarında yer bulmasını beklemediğimiz bu ürünün Avrupa pazarına ulaştıktan kısa zaman sonra ülkemizde satışa sunulması bekleniyor.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap