Samsung 4 Kasım 2013, 08:39
Samsung galaxy s3 beyaz

Samsung Galaxy S3’ü Android 4.3’e Güncelleme

Samsung’un geçtiğimiz yılki en iyi akıllı telefonlarından birisi olan Galaxy S3 için Android 4.3 sızdırıldı. ODIN ile kurulabilen bu ROM dosyasını ROM kurmayı bilen çoğu kişi rahatlıkla kurabilir. Oldukça stabil çalıştığı belirtilen bu ROM’un cihaz performansını da arttırdığı belirtilen haberler arasında yer alıyor. Kasım veya Aralık ayı içerisinde beklediğimiz bu güncellemenin bu yolla birçok kişi tarafından Galaxy S3’e yüklenmesini bekliyoruz. Eğer ki bu Android 4.3 ROM dosyasının nasıl yüklendiği hakkında bilgi sahibi değilseniz konu altında belirterek yüklemeyi size gösterebiliriz.

Samsung galaxy s3 beyaz

Galaxy S3′e Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi:

1- İlk olarak bu bağlantıyı kullanarak I9300XXUGMJ9_I9300VFGGMJ5_I9300BUUGMJ3_VFG isimli ROM dosyasını indirin.

2-  ROM dosyasını indirdikten sonra bu bağlantıdan kurulumu gerçekleştirecek ODIN programını indirin.

3- Belirttiğimiz iki zip dosyasını indirdikten sonra iki dosyayı da sıkıştırılmış formattan çıkartıyoruz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra aşağıdaki adımları izlemeye devam edebilirsiniz.

4- Telefonunuz içerisinde yer alan rehber, ajanda, galeri ve hangi bilgilerin yedeğini almak istiyorsanız yedek bilgilerinizi alın. Bu işlemden sonra cihazdaki SD kartı ve SIM kartı çıkartın ve cihazınızı kapatın.

5- Telefonunuz kapandıktan sonra telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.

6- Gerekli bağlantıdan sonra telefonunuzda Home + Güç Tuşu + Ses Kısma Tuşuna birlikte basınız. Bu işlemden sonra aşağıdaki görüntüyü almanız gerekiyor.

downloading mod Galaxy Note 2ye Android 4.3 Kurulumu Nasıl Yapılır?

7- Telefonunuz Download moduna geçtikten sonra karşınıza iki seçenek çıkacak burada Continue deyip devam edin.

8- İndirdiğimiz ve sıkıştırılmış dosyadan çıkardığımız ODIN programını çalıştırınız.

9-ODIN programını çalıştırdıktan sonra I9300XXUGMJ9_I9300VFGGMJ5_I9300BUUGMJ3_VFG.tar.md5 isimli dosyayı PDA butonuna tıklayıp seçiyoruz. Bu seçimden sonra aşağıdaki görüntüyü almanız gerekmekte.

note 2 root odin Galaxy Note 2ye Android 4.3 Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bu işlemleri sırası ile gerçekleştirdikten sonra ODIN programındaki Start tuşuna basıyoruz ve ROM yükleme işlemi başlıyor. Eğer ki yükleme sırasında ODIN yanıt vermiyor gibi bir ibare ile karşı karşıya kalırsanız hiç panik yapmadan bekleyiniz. ODIN işlemlerini bitirdikten size ekranda bilgi verilecektir.

Gerekli işlemler bittikten sonra cihazınız kapanıp yeniden açılacaktır. Eğer ki açılmazsa siz açabilirsiniz. Açtığınızda Galaxy S3  telefonunuzun Android 4.3 sürümüne kavuştuğunu görebilirsiniz.

İşlemleri belirttiğimiz sırada yaparsanız herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Gene de belirtmek isteriz ki her ne şekilde olursa olsun cihazınızda sorun yaşarsanız Androidiniz.com sitemiz bu sorundan sorumlu değildir.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap