Android Tablet 3 Kasım 2013, 14:37
nexus-8-tablet

Android’in Resmi Sayfasında Nexus 8 Göründü

Bugün Google’ın resmi Android sayfasında yayınlanan yeni bir görselde Nexus serisine dahil olması beklenen 8 inç büyüklüğünde ekrana sahip Nexus 8 göründü. Nexus 7 gibi uygun fiyat seçeneği ile satışa sunulması beklenen Nexus 8 ‘in en iyi fiyat/performans tabletlerinden birisi olmasını bekliyoruz. Sunulan görsele baktığımızda tabletin oldukça ince bir çerçeveye sahip olduğunu görüyoruz. LG Google ortaklığı ile üretilmesi beklenen bu ürünün Qualcomm’un Snapdragon 600 işlemcisini kullanması bekleniyor. 8-inç büyüklüğünde ekrana sahip olacak olan Nexus 8 ‘in Full HD ekrana sahip olma olasılığı neredeyse yüzde yüz. 2 GB RAM’i bünyesinde barındırması beklenen bu tabletin kuşkusuz Android’in son sürümü olan Android 4.4 KitKat’ı kullanması beklenmekte.

nexus-8-tablet

Şimdilik tablet konusunda net bir bilgi bulunmamakta lakin gelecek günlerde bu ürün hakkında daha net bilgilere ulaşabileceğimizi düşünüyoruz. Nexus 8 tablet hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar edeceğimizden emin olabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap