Motorola 2 Kasım 2013, 09:16
moto-g

Motorola’nın Moto G isimli akıllısı göründü

Ülkemiz pazarında pek aktif olmayan Motorola bu durumu ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Google’ın Motorola’yı satın aldıktan sonra Ar-Ge çalışmalarında hızlanmalar gerçekleştirdiği ve daha iyi akıllı telefonlar için çalışmaları devam ettiğini biliyorduk. Bu çalışmaların en büyük örneği olarak Motorola Moto X’i gösterebiliriz. Son olarak Evleaks tarafından paylaşılan bilgilere göre Motorola’nın Moto G isimli bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı belirtildi. Motorola Moto X’e tasarımsal olarak benzeyen bu ürünün donanım özellikleri ise Moto X’den biraz farklılık gösteriyor. Moto X’de olduğu gibi Moto G’de de 4.7-inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğünde bir ekrana sahip olduğu belirtiliyor.

moto-g

1.5 GHz hızında çalışan Qualcomm’un 4 çekirdekli işlemcisi Snapdragon S4 Pro işlemcisinden güç alan Moto G’nin 8 ve 16 GB dahili depolama hafıza seçenekleri ile satışa sunulması bekleniyor. 8 MP çözünürlüğünde arka kameraya sahip olduğu belirtilen ürünün 1950 mAh büyüklüğünde bataryanın gücüyle çalıştığı belirtilen diğer bilgiler arasında yer alıyor.

Evleaks’ın paylaştığı görsellere göre Moto G’de Moto X modeline göre ön kamera ve hoparlör ızgarasının yeri değiştirilmiş. Moto X’e göre daha uygun fiyat seçeneği ile satışa sunulması beklenen Moto G’nin önümüzdeki günlerde resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap