LG G Pro Lite’ın Özellikleri Netlik Kazandı

Aliq
11.10.2013
Okuma
Yorum Yok

LG’nin Optimus G ile başlayan serisi G Pro Lite ile devam ediyor. Orta seviye olarak tabir edebileceğimiz G Pro Lite isimli bu akıllı 5.5-inç büyüklüğünde ve 540 x 960 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip. LG G Pro’nun ucuz versiyonu olarak tabir edilen G Pro Lite 1GHz hızında çalışan çift çekirdekli Cortex-A9 tabanlı MT6577 işlemciden güç alan bu akıllı PowerVR SGX531 grafik işlemciye sahip. 8 GB dahili hafızaya sahip olan ürün 1 GB RAM’i bünyesinde barındırıyor. MicroSD kart girişine de sahip olan bu akıllının hafızası böylelikle rahatlıkla arttırılabiliyor. Bluetooth 3.0, Wi-Fi teknolojilerini bünyesinde barındıran bu akıllı Android’in 4.1.2 işletim sistemini kullanıyor.

LG-G-Pro-Lite

8 MP çözünürlüğünde arka kameraya sahip olan bu akıllı 3.140 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip. Çift SIM kart teknolojisine de sahip olan LG G Pro Lite 9.4mm kalınlığında ve 164 gram ağırlığında.

LG’nin bu akıllısındaki en dikkat çekici özellik ise ekranın üst kısmında yer alan ekran kalemi. Galaxy Note serisinde yer alan Pentile kaleme benzeyen bu kalem ile cihazda rahatlıkla el yazısı ile nota alabiliyorsunuz. İlk etapta Latin Amerika’da satışa sunulacak olan bu ürünün daha sonra Asya ve Orta Doğu ülkelerinde satışa sunulacağı belirtilmekte. Ürünün fiyatı hakkında ise şimdilik herhangi bir bilgi bulunmamakta.

----

Yazar Bilgileri

Aliq aliq90@hotmail.com
MEB Bakanlığına Bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde V.H.K.İ. olarak çalışıyorum. Ayrıca boş zamanlarımda hobi olarak Androidsistem.net sitesinde yazılar yazarak sitemizde yardım bekleyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışmaktayım.Google

Telefon Karşılaştırıcı (Beta)

Bu aracımız sayesinde sizlerde bu sistemin içerisinde yer alan Android telefonları rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz. Bu karşılaştırma aracımız sadece teknik özellikleri içermektedir. Bu sebepten karşılaştırmalarda diğer etkenleri de göz önüne almanızın önemli olduğunu belirtelim.

YAZI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİN

YAZIYA YORUM YAP

Androidsistem.net Hakkında

Android hakkında yeni çıkan Android telefonları, Android tabletleri inceleyen Android uygulamalar hakkında sizlere günlük olarak veriler sunan Androidsistem.net sitemiz sizlerin aracılığı ile daha iyiye daha çok kişiye ulaşmayı amaçlıyor.

"Androidsistem.net, Android adına her şey burada."

Androidsistem.net'i Takip Edin!

Androidsistem.net'i aşağıdaki sosyal ağlar üzerinden takip edip, destek olabilirsiniz.


Androidsistem.net'i takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.