Archos 97b Platinum HD, 101 Platinum ve 80b Platinum Tabletlerinin Özellikleri

Tablet pazarında ülkemiz pazarında iyi satışlar gerçekleştiren Archos firmasından 3 yeni tablet geldi. 97b Platinum HD, 101 Platinum ve 80b Platinum isimlerine sahip olan bu tabletlerin 3’ünde de Cortex-A9 tabanlı 1.6 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli işlemciden güç alıyor. Ayrıca ürünlerin diğer ortak özelliği ise 8 GB dahili depolama hafızası, microSD kart desteği, 2 GB RAM, 2 MP arka kamera ve IPS ekran teknolojisi. 80b Platinum isimli tablette 8-inç büyüklüğünde ekran bulunmakta ve bu ekranın çözünürlüğü 1024 x 768 piksel olarak belirtilmekte. Üründe 0.3 MP çözünürlüğünde ön kameraya yer verilmiş. Bu üründe diğer 2 ürüne nazaran 2 GB yerine 1 GB RAM’e yer verildiği belirtiliyor.

archos-platinum

Archos 101 Platinum isimli tabletin adından da anlaşılacağı üzere 10.1-inç büyüklüğünde ekrana yer verilmiş. Bu ürünün ekran çözünürlüğü ise 1280 x 800 piksel olarak belirtiliyor. 0.3 MP ön kameraya sahip olan bu üründe diğer ürünlere nazaran GPS teknolojisine de yer verilmekte.

Archos firmasının bugün tanıtmış olduğu en iyi tablet olan 97b Platinum ise 9.7-inç büyüklüğünde ve 2048 x 1536 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip. 2 MP ön kameranın yer aldığı bu ürün görüntülü konuşma imkanı sunuyor.

Archos’un bu üç tabletinde ayrıca Wi-Fi, Bluetooth teknolojileri yer alıyor. Ayrıca üründe 3.5mm kulaklık girişi ve microUSB girişine de yer veriliyor. Bu üç tablette ortak olarak ise Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi kullanılmakta.

Ekim ayı sonunda ülkemiz pazarında satışa sunulacak olan bu tabletlerin fiyatı konusunda ne yazık ki şimdilik bir bilgi bulunmamakta. Uygun fiyattan satışa sunulmasını beklediğimiz bu ürünlerin hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

----

Yazar Bilgileri

Aliq aliq90@hotmail.com
MEB Bakanlığına Bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde V.H.K.İ. olarak çalışıyorum. Ayrıca boş zamanlarımda hobi olarak Androidsistem.net sitesinde yazılar yazarak sitemizde yardım bekleyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışmaktayım.Google

Telefon Karşılaştırıcı (Beta)

Bu aracımız sayesinde sizlerde bu sistemin içerisinde yer alan Android telefonları rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz. Bu karşılaştırma aracımız sadece teknik özellikleri içermektedir. Bu sebepten karşılaştırmalarda diğer etkenleri de göz önüne almanızın önemli olduğunu belirtelim.

YAZI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİN

YAZIYA YORUM YAP

Androidsistem.net Hakkında

Android hakkında yeni çıkan Android telefonları, Android tabletleri inceleyen Android uygulamalar hakkında sizlere günlük olarak veriler sunan Androidsistem.net sitemiz sizlerin aracılığı ile daha iyiye daha çok kişiye ulaşmayı amaçlıyor.

"Androidsistem.net, Android adına her şey burada."

Androidsistem.net'i Takip Edin!

Androidsistem.net'i aşağıdaki sosyal ağlar üzerinden takip edip, destek olabilirsiniz.


Androidsistem.net'i takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.