Kişiselleştirme 31 Ekim 2013, 14:33
Set DNS

Android DNS Değiştirme ile Yasaklı Sitelere Girme

İllegal olmayıp da yasaklanan birçok site bulunuyor, tabi bu sitelere giriş yapabilmemiz için Android DNS değiştirme işlemini yapmamız gerekmekte. İşte bu işlemin küçük bir uygulama ile nasıl yapılacağına dair sizlere bilgi sunmaya çalışacağız. Bu işlem için Set DNS isimli Android uygulamasından yararlanacağız. Set DNS uygulaması 857 Kb büyüklüğünde ve Android 2.1 ve üzeri sürümlerde çalışmaktadır. En düşük performanslı Android telefon ve tabletlerde dahi rahatlıkla çalışabilen bu uygulama çok az RAM tükettiği için Android telefonunuzda veya tabletinizde herhangi bir kasmaya veya donmaya yol açmayacaktır. Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan Set DNS uygulaması herhangi bir kötü yazılım olmamakla birlikte bir milyona yakın kullanıcının kullandığı bir uygulamadır.

Android DNS değiştirme

Basit bir arayüze sahip olan Set DNS uygulaması ile işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle bu bağlantıyı kullanarak Set DNS uygulamasını Google Play Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirin. Uygulama yüklendikten sonra uygulamayı açınız. Karşınıza Android DNS değiştirme ekranı gelecektir. Üstte yer alan DNS bölümüne tıklayarak kullanmak istediğiniz DNS adresini seçmeniz gerekiyor. Bu seçimden sonra aşağıda yer alan Apply tuşuna basarak rahatlıkla DNS değişikliğini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemlerin yanı sıra uygulamanın ayarlar bölümünden daha farklı değişiklikler yapmanıza da imkanlar sunuluyor. Örneğin sadece Wi-Fi’de Android DNS değiştirme, 3G için Android DNS değiştirme gibi bölümlere ayarlar menüsü içerisinden ulaşabilirsiniz.

Android uygulama kullanmadan Android DNS değiştirme, IP  değiştirme:

Sizlere bu ayarlama bölümünü çok kısa bir şekilde anlatmak istiyoruz. Zaten ipconfig Android uygulamasının yaptığı birçok işlemi sizlerde çok rahatlıkla yapabilirsiniz. İşlem sıramız:
Ana Menü > Ayarlar > Kablosuz ağ ayarları > Wi-Fi ayarları > Wi-Fi ayarları bölümünde telefonumuzun ek seçenekler tuşuna basınız. > Gelişmiş > Bu bölüme kadar geldikten sonra sizlere yazmış olduğumuz DNS1 ve DNS2 ayarlarını yaptıktan sonra kaydet demeniz yeterlidir.

NOT!: Eğer ki yaptığınız ayarlar sonrasında girmek istediğiniz sitelere giremiyorsanız telefonunuzun bağlantısını kapatıp açtığınız taktirde bu sorun ortadan kalkacaktır.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap