Sosyal 22 Ekim 2013, 09:54
BBM android

BBM Android’e Geldi Hemen indirebilirsiniz

BlackBerry’nin anlık mesajlaşma uygulaması BlackBerry Messenger sonunda Android platformundaki yerini aldı. Yaz aylarında Android ve iOS platformuna sunulacağı belirtilen BlackBerry Messenger’ın geç kalmış olması birçok kullanıcıyı üzse de BlackBerry firmasının kısa zamanda bu hatalarını telafi etmişe benziyor. Dün yayınlanan uygulama kısa zamanda on binlerce kişi tarafından indirildi. Bu ayı doldurmadan 1 milyonu geçkin kullanıcıya ulaşmasını beklediğimiz BBM Android uygulamasının Android platformundaki en iyi mesajlaşma uygulamalarından birisi olmasını bekliyoruz. PIN adı verilen bir sistem ile çalışan bu uygulama Android ve iOS’a gelmesi ile birlikte 3 platformda da boy göstermiş oldu. BBM Android uygulamasını kullanabilmeniz için Android 4.0 ve üzeri sürüme sahip orta seviye ve üzeri Android telefon veya tablete sahip olmalısınız. Uygulama Google Play Store üzerinde ücretsiz indirilebiliyor. Uygulamayı kurmak için 13 MB büyüklüğündeki yükleme dosyasını indirmeniz yeterli olacaktır.

BBM android

BBM Android uygulamasının Google Play Store üzerindeki açıklaması:

BlackBerry’nin BBM™ uygulamasının RESMİ sürümü artık Android’de de kullanılabilir. Ücretsiz BBM uygulamasını edinerek arkadaşlarınız ve ailenizle bağlı kalmanın en iyi yolunu kullanın. Şimdi indirin.

Android, BlackBerry ve iPhone’da arkadaşlarınızla sohbet edin:
• BBM her zaman açık ve bağlıdır, uygulamayı açmanıza gerek yoktur
• Mesajlarınızın ne zaman teslim edildiğini (D’ler) ve okunduğunu (R’ler) öğrenin
• Resimleri, dosyaları, sesli notları ve daha fazlasını paylaşın
• Kişilerinizin mesajınıza cevap yazmakta olduğunu görün
• Mod ve duygunuza göre ifadelerle kendinizi ifade edin

BBM, gizliliğinizi korumanızı sağlar. Kontrol sizin elinizdedir:
• Bilgilerinizi nasıl paylaşacağınızı siz seçersiniz – Daha özel olduğu ve sizinle iletişim kurabilecek olanları her zaman kontrol etmek için BBM, telefon numaraları veya e-posta adresleri yerine PIN’leri kullanır
• Kişilerinizi siz seçersiniz – İki yönlü dahil olma ile, size kimin mesaj göndereceğini kontrol edin

Birçok kişiyle aynı anda Sohbet Edin ve Paylaşın:
• Gruplar – BBM Grupları resimleri, listeleri ve randevuları grup üyeleriyle paylaşmanıza yardımcı olur. BBM lişi listenizde olmayan kişilerle de aynı grupta olabilirsiniz.
• Çok kişili sohbetler – Birden çok kişiyi birlikte sohbet etmeye davet edin.
• Yayın mesajları – Aynı anda birden fazla BBM kişisine mesaj gönderin.

Kendi BBM profilinizi oluşturun:
• Görüntüleri, resimleri veya hatta animasyonlu resimleri (GIF) kullanarak profil resmi yayınlayın.
• Durumunuzu güncelleyerek, insanların ne yaptığınızı veya ne hissettiğinizi öğrenmesini sağlayın

BBM’i şimdi ücretsiz olarak indirin.

Android platformu için sunulan BBM Android uygulamasını Google Play Store üzerinden indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. İlk deneyimlerimize göre bu Android uygulama sizin en beğendiğiniz mesajlaşma uygulamalarından birisi olmaya aday.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap