Sony 21 Ekim 2013, 17:07
xperia Android 4.3

Sony’nin Hangi Telefonları Android 4.3 Güncellemesi Alacak?

Google’ın geçtiğimiz aylarda duyurmuş olduğu Android 4.3 Jelly Bean sürümü birçok kişi tarafından oldukça beğenildi. Performans bakımından akıllı telefon ve tabletlere en iyi iyileştirmeleri sunacak olan Android 4.3 Jelly Bean‘ın hangi Sony modellerine geleceği konusunda sizlere bir makale yazmaya karar verdik. Öncelikle Android 4.3 Jelly Bean ile gelen en önemli yeniliklerin OpenGL ES 3.0 desteği, Dalvik sanal makine geliştirmeleri, Java performansınının iyileştirilmesi ve ana ekran geçişlerinin hızlandırılması olarak sıralayabiliriz.  Son olarak sunulan bilgilere göre Sony’nin hangi cihazına ne zaman Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi sunulacağı belirtilmiş. Tabi ki bu sunulan verilerin şimdilik sızıntı olduğu belirtilmekte yani Sony tarafından sunulan bir kesinlik bulunmuyor.

xperia Android 4.3

Bu sunulan tabloya göre Sony’nin en çok rağbet gören akıllısı Xperia Z, Kasım ayı sonunda Android 4.3 güncellemesini almış olacak. Aynı zamanda Xperia ZL ve Xperia ZR modelleri de Kasım ayı içerisinde bu güncellemeye kavuşmuş olacaklar. Sony’nin son amiral gemisi olarak nitelendirebileceğimiz Xperia Z Ultra modeli ise 2013’ün 4. çeyreği içerisinde güncelleme alacak.

Listeye göz attığımızda Xperia V, Xperia J, Xperia TX ve Xperia E hakkında bir güncellemenin olup olmayacağı konusunda bir bilgi verilmemiş. Bu gelecek aylarda kesinlik kazanacağa benziyor. Xperia S, Xperia SL, Xperia P, Xperia Sola ve Xperia U gibi modellere ise Android 4.3 Jelly Bean güncellemesinin sunulmayacağı bekleniyor. Tabi ki şimdilik bu konuda net bir fikir sunmak istemeyiz.

Sony’nin Android telefon ve tabletlerine sunulacak olan Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap