HTC 21 Ekim 2013, 23:01
htc one max

HTC One Max Kasım Ayında Ülkemiz Pazarındaki Yerini Alacak

HTC’nin son amiral gemilerinden birisi olan HTC One Max‘ın ülkemiz pazarında Kasım ayı içerisinde yerini alması bekleniyor. Ayrıca bu ürün aynı zamanda dünya pazarında da Kasım ayı içerisinde satışa sunulacak. HTC’nin merakla beklenen bu akıllısının kısa zamanda bizle birlikte olacak olması bizi sevindirse de fiyatının belli olmaması kafamızdaki soru işaretlerini halen aktif tutuyor. HTC One Max isimli bu akıllı telefon hakkında bilgiye sahip olmayan arkadaşlarımız için bu ürün hakkında kısa bilgiler sunalım. Qualcomm’un dört çekirdekli işlemcisi Snapdragon 600’ü kullanan bu akıllının işlemcisinin saat hızı 1.7 GHz olarak belirtiliyor. 5.9-inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlüğünde ekrana sahi olan bu akıllı Adreno 320 grafik birimini bünyesinde barındırıyor.

htc one max

2 GB RAM’in yanı sıra 16 GB dahili hafızaya sahip olan akıllıda microSD kart yuvası da bulunuyor. Böylelikle ürünün hafızası +64 GB’a kadar artış sağlayabiliyor. Ayrıca bu akıllı telefonu alan kullanıcılara HTC’den 50 GB Google Drive bulut depolama alanı da hediye edilecek.

Ürünün arka kısmında Ultra Pixel çözünürlüğünde kameraya yer verilirken ön kısmında da 2.1 MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor. Kuşkusuz HTC One Max’ın en dikkat çekici özelliği olan parmak izi okuyucusu telefonun arka kısmında konumlandırılmış. Bu parmak izi okuyucusu ekran kilidini açma ve kapatmanın yanı sıra en sevdiğiniz uygulamaların üç tanesi için ayrı parmak tanımlamanıza da olanak sunuyor. Örneğin Facebook uygulaması için istediğiniz parmağınızı tanımlayarak hızlı bir şekilde Facebook uygulamasını çalıştırabileceksiniz.

Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi ile gelecek olan HTC One Max’da HTC’nin son kullanıcı arayüzü olan Sense 5.5 yer alıyor. Bu kullanıcı arayüzü isteğe bağlı olarak uyarlanabilir kategorilere sahip. 3.300 mAh büyüklüğünde batarya ile satışa sunulacak olan cihazın yanında istenilirse HTC Power Flip kılıfta satın alınabilecek. Ürün bu kılıfla + 1.150 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip oluyor.

HTC’nin bu amiral gemisi hakkında gelişecek yeni bilgiler hakkında sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. Umarız Kasım ayı içerisinde satışa sunulacak olan HTC One Max’ı kısa zamanda sizlere tanıtabiliriz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap