Android Tablet 20 Ekim 2013, 11:15
lenovo-a10

Lenovo’dan Android İşletim Sistemli Dizüstü “Lenovo A10”

Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tablet sayısı her geçen saat binlerce artış sağlıyor. Tabi ki bu kadar hızlı yükselişte olan bu pazara yeni ürün grupları da eklenmekte. Son olarak karşımıza Android işletim sistemli dizüstü bilgisayar çıktı. Lenovo’nun sunmuş olduğu bu bilgisayar 10-inç büyüklüğünde ekrana sahip. Lenovo A10 ismi verilen bu bilgisayar Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanmakta. Lenovo tarafından özelleştirilen bir arayüze sahip olan bu cihaz çevrilebilir ekrana da sahip durumda. 1366 x 768 piksel çözünürlüğünde 10-inç ekrana sahip olan Lenovo A10, 1.6 GHz hızında çalışan Cortex A9 tabanlı dört çekirdekli işlemciden güç alıyor.

lenovo-a10

2 GB RAM kullanan bu ürün 9 saate varan kullanım imkanı sunmakta. Ürün üzerinde yer alan stereo hoparlöre sahip olan bu akıllıda 0.3 MP çözünürlüğünde web kamerası yer almakta. Lenovo’nun bu dizüstü bilgisayarı hakkında şimdilik bu kadar bilgiye yer verilmekte. Ürünün ne zaman satışa sunulacağı veya ne kadar fiyattan satılacağı konusunda şimdilik bir bilgi bulunmuyor. Lenovo’nun bu ürünü hakkında ve Android işletim sistemli sunulacak yeni dizüstü bilgisayarlar hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap