HTC 14 Ekim 2013, 09:40
one max

One Serisinin Yeni Akıllısı One Max’ın Görselleri Ortaya Çıktı

HTC’nin tablet – telefon melezi ürünü olacak olan One Max‘ın yüksek kaliteli görüntüleri ortaya çıktı. Samsung’un Galaxy Note 3 ve Sony’nin Xperia Z Ultra modellerine rakip olarak gösterilen bu ürün One modelinin tasarımsal yapısını bünyesinde barındırıyor. Performans bakımından üstün özelliklere sahip olacak olan bu akıllı Qualcomm’un 4 çekirdekli işlemcisi Snapdragon S4 Pro veya Snapdragon 800 işlemcisinden güç alacak. Adreno 330 grafik birimi ile gelecek olan bu ürün 2 GB RAM’i bünyesinde barındırıyor. 5.9-inç büyüklüğünde Full HD ekrana sahip olacak olan bu ürünün Android 4.3 Jelly Bean ile gelmesi bekleniyor. HTC’nin kendine özgü kullanıcı arayüzü olan Sense’nin 5.5 sürümünü kullanacak olan bu ürünün farklı pazarlarda farklı işlemci seçenekleri ile satışa sunulacağı belirtiliyor.

one max

Bu iddialara göre Snapdragon S4 Pro işlemciye sahip olacak olan HTC One Max, Çin pazarında satışa sunulurken, Snapdragon 800 işlemcisine sahip olan ürün Avrupa pazarında satışa sunulacak. 5 MP çözünürlüğünde Ultra Pixel kameraya sahip olacak olan ürünün ön kısmında da  2MP çözünürlüğünde kameranın yer alması bekleniyor. Birçoğumuz 5 MP çözünürlüğünde kamera diye kendisine soruyor olabilir ama Ultra Pixel olduğu için bu 5MP’lik kamera birçok kameradan oldukça üst seviyede hatta bazı 13 MP çözünürlüğündeki kameralar kadar da kaliteli bir yapıya sahip.

3.300 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olacak olan bu akıllıda ayrıca kapağa entegre edilebilen 1.500 mAh büyüklüğünde birde pilin bulunması bekleniyor. Böylelikle HTC’nin bu kapaklarını alan kullanıcılar 3.300mAh bataryanın yanı sıra 1.500mAh büyüklüğünde bataryayı da cihazlarına ekleyebilecekler. Böylelikle cihaz 4800mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olmuş oluyor.

one max parmak izi sensörü

HTC One Max’ın en dikkat çekici özelliği olacak olan parmak izi okuyucusu kameranın altında bulunan bir sensör yardımıyla çalışacak. Dokunmatik kontrol alanı olarak kullanılacak olan bu alanın ana ekran üzerinde gezintiler yapmaya da olanak sağladığı belirtilmekte. iPhone 5S’de görmüş olduğumuz bu parmak izi okuyucusunun HTC One Max‘da da olması tabi ki bu cihazı oldukça farklı kılıyor.

HTC tarafından önümüzdeki hafta gerçekleşmesi beklenen bir etkinlikle tanıtılması beklenen HTC One Max’ın hakkında şimdilik bu kadar bilgiye yer veriliyor. Ürünün şimdilik ilk etapta hangi ülkelerde ve ne kadar fiyattan satışa sunulacağı konusunda net bir bilgi bulunmamakta. HTC One Max hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap