LG 13 Ekim 2013, 09:30
LG-Nexus-5

Nexus 5’in Videosu Yayınlandı

Google’ın öz evladı olarak tanımladığımız Nexus serisine yeni eklenecek olan Nexus 5’in hakkında yeni detaylar ortaya çıkıyor. Son olarak 7 dakikalık bir video ile Nexus 5’in hakkında her açıdan bilgiler verilmeye çalışılmış. LG – Google ortaklığı ile çıkacak olan Nexus 5, Qualcomm’un 4 çekirdekli işlemcisi Snapdragon 800 işlemcisinden güç alıyor. Adreno 330 grafik işlemcisine sahip olacak olan ürün 2 GB RAM’i bünyesinde barındırıyor. 4.97-inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlüğünde IPS ekrana sahip olan ürün 16 ve 32 GB olmak üzere iki farklı dahili hafıza seçeneği ile satışa sunulacak. microSD kart desteği konusunda herhangi bir bilgi verilmezken büyük bir ihtimalle olmayacağını düşünüyoruz.

LG-Nexus-5

Android’in son sürümü olacak olan 4.4 KitKat’ı kullanacak olan bu akıllı Android 4.4’ün getireceği tüm yenilikleri bünyesinde barındıracak. Android 4.4’ün getirdiği kısaca yenilikleri saymak istersek, yeni arama ekranı, tamamen yenilenmiş mesajlaşma uygulaması, dizaynı değiştirilen ana ekran ikonları, yenilenmiş açılış animasyonu, temel uygulamalarda geliştirmeler, Google Wallet/Payment mobil ödeme sisteminin dahil edilmesi, yeni eklenen yazıcı özelliği sayesinde mobil cihazlar ile yazıcı üzerinden çıktı alabilme ve dosya indirme yöneticisinin güncellenmesi gibi sıralanabilir.

Kendine has özellikli ve optik görüntü sabitleme yeteneğine sahip kameraya ile gelecek olan Nexus 5’in Android 4.4 ile birlikte 14 Ekim’de tanıtılması bekleniyor. Gerçekleşecek bu tanıtımdan sonra sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Başta da bahsettiğimiz Nexus 5 için hazırlanmış olan videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap