Sony 12 Ekim 2013, 23:57
xperia z1f

Sony Xperia ZF1’in Benchmark Sonuçları Ortaya Çıktı

Sony’nin yeni amiral gemisi Z1’in ufak modeli olan Xperia ZF1’in hakkında yeni detaylar ortaya çıkıyor. Performans bakımından Xperia Z1 ile aynı yapıya sahip olan bu akıllı Qualcomm’un dört çekirdekli işlemcisi Snapdragon 800 işlemcisinden güç alıyor. 2 GB RAM’e ve Adreno 330 grafik işlemciye sahip olan bu ürün 4.3-inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğünde ekrana sahip. Bazılarımız düşünebilir neden bu kadar performanslı bir üründe çözünürlük 1080p değil diye. Aslında 720p çözünürlük bize oldukça kaliteli grafik sunabiliyor. Ama 1080p olduğunda grafik işlemci ve RAM kullanımı oldukça arttığından cihazın performansı oldukça düşüyor. Bunu gözlemlememiz mümkün olmasa da test araçları ile birlikte bunu sorgulamamız oldukça kolay oluyor. Bu test araçlarından birisi de AnTuTu Benchmark.

xperia z1f

AnTuTu Benchmark sonuçlarına göre Sony Xperia ZF1 35 bin seviyesinde bir puan alıyor. Bu puanda şimdiye kadar ki en yüksek puanlardan birisi. Şimdilik sadece Japonya pazarında satılacak olan bu akıllının gelecek dönemlerde ülkemiz pazarında da satışa sunulmasını bekliyoruz. Cihazın Benchmark videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap