LG 11 Ekim 2013, 10:20
LG-G-Pro-Lite

LG G Pro Lite’ın Özellikleri Netlik Kazandı

LG’nin Optimus G ile başlayan serisi G Pro Lite ile devam ediyor. Orta seviye olarak tabir edebileceğimiz G Pro Lite isimli bu akıllı 5.5-inç büyüklüğünde ve 540 x 960 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip. LG G Pro’nun ucuz versiyonu olarak tabir edilen G Pro Lite 1GHz hızında çalışan çift çekirdekli Cortex-A9 tabanlı MT6577 işlemciden güç alan bu akıllı PowerVR SGX531 grafik işlemciye sahip. 8 GB dahili hafızaya sahip olan ürün 1 GB RAM’i bünyesinde barındırıyor. MicroSD kart girişine de sahip olan bu akıllının hafızası böylelikle rahatlıkla arttırılabiliyor. Bluetooth 3.0, Wi-Fi teknolojilerini bünyesinde barındıran bu akıllı Android’in 4.1.2 işletim sistemini kullanıyor.

LG-G-Pro-Lite

8 MP çözünürlüğünde arka kameraya sahip olan bu akıllı 3.140 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip. Çift SIM kart teknolojisine de sahip olan LG G Pro Lite 9.4mm kalınlığında ve 164 gram ağırlığında.

LG’nin bu akıllısındaki en dikkat çekici özellik ise ekranın üst kısmında yer alan ekran kalemi. Galaxy Note serisinde yer alan Pentile kaleme benzeyen bu kalem ile cihazda rahatlıkla el yazısı ile nota alabiliyorsunuz. İlk etapta Latin Amerika’da satışa sunulacak olan bu ürünün daha sonra Asya ve Orta Doğu ülkelerinde satışa sunulacağı belirtilmekte. Ürünün fiyatı hakkında ise şimdilik herhangi bir bilgi bulunmamakta.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap