Android Telefon 10 Ekim 2013, 09:15
nexus-5

Nexus 5’in Teknik Detayları Sızdırıldı

Google’ın Android 4.4 KitKat sürümü ile birlikte tanıtacağı cihazı Nexus 5’in hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Test aşamasında olduğu belirtilen Nexus 5’in Android System Info uygulaması tarafından ortaya çıkan bilgileri internette paylaşıldı. Qualcomm’un 4 çekirdekli işlemcisi Snapdragon 800 işlemcisinden güç aldığı belirtilen cihazın işlemci hızının da 2.3 GHz olduğu belirtiliyor. Adreno 330 grafik işlemciye ve 2 GB RAM’e sahip olan üründe 16 GB dahili hafızaya yer verilmiş. Ancak bu dahili hafızanın ancak 12.55 GB’ı kullanıcıya ayrılmış durumda. 5-inç civarında bir ekrana sahip olacak olan Nexus 5’in ekran çözünürlüğü 1080 x 1776 piksel olarak ifade ediliyor. Buda bize cihazda sanal tuşların var olacağını ifade etmekte. Ayrıca cihazın piksel yoğunluğu da 442ppi olarak ölçülmüş.

nexus-5

(Temseli Görsel)

Nexus 5’in arka kısmında OIS destekli 8 MP kameranın yer aldığı ve ön kısımda da 2 MP çözünürlüğünde bir kameranın yer aldığı belirtilen diğer özellikler arasında yer alıyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde internete sızan bakım kılavuzunda da cihazın 2.300 mAh bataryaya sahip olduğu görülmüştü.

16 Ekim’de vaya 31 Ekim’de resmi olarak tanıtılması beklenen Nexus 5’in hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. Umarız ki performans bakımından üstün olan Nexus 5 fiyat bakımından da iyi bir seviyede olur.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap