LG 4 Ekim 2013, 11:49
nexus-5

LG Nexus 5 Hakkında Sona Yaklaşılıyor!

LG-Google ortaklığı ile geçtiğimiz aylarda karşımıza çıkan Nexus 4 kısa sürede büyük bir ilgi görmüş ve iyi bir satış rakamına ulaşmıştı. LG-Google ortaklığı ile çıkan bu ürünün ardından şimdi de Nexus 5‘in hakkında birçok detay ortaya çıkmaya başladı. Bu detayların çoğu iddialara dayanıyor olsa da çoğunun doğruluk oranının yüksek olması bekleniyor. Android 4.4 KitKat işletim sistemi ile gelmesi kesin olan Nexus 5’in Kasım ayı içerisinde resmi olarak tanıtılması beklenmekte. Bu beklentinin böyle olmasındaki en büyük sebep ise Android 4.0’ın Ekim 2011’de Android 4.2’nin Kasım 202’de geldiği gösteriliyor. Nexus 5’in 4.96-inç büyüklüğünde 444 ppi aralığında Full HD (1920 X 1080) piksel çözünürlüğünde ekran ile gelmesi bekleniyor.

nexus-5

(Temsili Resim)

Qualcomm’un dört çekirdekli işlemcisi Snapdragon 800 işlemcisinden güç alması beklenen bu akıllının işlemci hızının 2.3 GHz’de çalışması bekleniyor. 2 GB RAM’in destek vereceği bu ürünün grafik işlemcisi de büyük ihtimalle Adreno 330 olacak. Performans olarak oldukça iyi bir yapıya sahip olacak olan Nexus 5’in kablosuz şarj özelliğine sahip olması ve LTE desteği vermesi beklenen diğer beklentiler arasında.

Bluetooth 4.0 ve Wi-Fi bağlantılarına sahip olacak olan bu akıllı 2.300 mAh büyüklüğünde bir bataryaya sahip. 16 ve 32 GB dahili depolama hafıza seçeneklerine sahip olacak olan Nexus 5’in ayrıca microSD kart desteğine de sahip olması beklenmekte.

nexus-5-2

(Temsili Resim)

Kamera bakımından da oldukça iyi yapıda olması beklenen Nexus 5’in 13 MP çözünürlüğünde LED aydınlatmalı arka kameraya sahip olması bekleniyor. Kendine özel sensör ile donatılması beklenen arka kameranın yanı sıra 2.0 MP çözünürlüğünde ön kameranın da Nexus 5’de yer alması diğer beklentiler arasında yer alıyor.
Rekabetçi bir fiyatlandırma politikasına sahip olan Google’ın bu ürününde de en iyi fiyat sunması bekleniyor. Performans bakımından üstün olacak olan bu ürünün hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (1)

  1. Ali Öz

    Gerçekten beklediğim cihazlardan birisi. Umarım fiyatı da iyi olur rahatlıkla alabiliriz.

    Cevapla

Yorum Yap