Android Telefon 2 Ekim 2013, 21:42
TURKCELL T40

Turkcell T40’ın Özellikleri ve Fiyatı

Ülkemizin en çok tercih edilen operatörlerinden birisi olan Turkcell’in geçtiğimiz günlerde tanıtmış olduğu T40 isimli modelinin fiyatı netlik kazandı. 499 TL fiyat etiketi ile satışa sunulacak olan ürünü aynı zamanda kontratlı paketler ile satın alma imkanı bulunuyor. Sahip olduğunuz pakete 8 ile 24 TL fark ödeyerek 24 ay kontratlı bir şekilde bu ürüne sahip olma imkanına sahipsiniz. Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemini kullanan Turkcell T40, Qualcomm’un 1.2 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemcisi 8225’den güç alıyor. 4-inç büyüklüğünde ve 480 x 800 piksel çözünürlüğünde IPS ekrana sahip olan bu ürünün arka kısmında 5 MP, ön kısmında ise 0.3 MP kamera yer alıyor. Ürünün batarya büyüklüğü ise 1.600 mAh olarak belirtilmekte.

TURKCELL T40

Turkcell tarafından geliştirilen özel kullanıcı arayüzüne sahip olan Turkcell T40, 4 GB dahili hafızayı bünyesinde barındırıyor. Yüz tanıma özelliği, gülümseme tanıma, HDR, sıfır gecikme ve otomatik sahne tanıma gibi kamera özelliklerine sahip olan bu akıllı telefon sadece 135 gram ağırlığında. 126mm x 64.8 mm x 10.85 mm boyutlarında olduğu belirtilen bu ürün içerisinde NFC, Bluetooth ve Wi-Fi teknolojileri de yer alıyor.

Performans bakımından orta seviye bir ürün olarak tabir edebileceğimiz Turkcell T40’ın fiyatının oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. Tüm Turkcell İletişim Merkezlerinden satın alınabilecek olan bu ürünü almak isteyenlere kuşkusuz tavsiye ediyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap