Android Tablet 2 Ekim 2013, 12:00
kindle  fire hdx

Kindle Fire HDX 7 – Kindle Fire HDC 8.9‏

Amazon’un yeni duyurulan Snapdragon işlemcili tabletleri Kindle Fire HDX 7 ve Kindle Fire HDC 8.9’u şimdiye kadar duyduğunuza eminiz. İki cihaz da bir önceki nesle kıyasla 3 kat daha fazla işlemci gücü sağlayan Qualcomm Snapdragon 800 işlemcilerinden güçlerini aldığı için Qualcomm’un diğer cihazlardaki yayılma süreci da gelişmeye devam ediyor ve tablet ekosistemini büyütüyor.

25 yılı aşkın bir süredir mobil cihazların kalbinde olan ve olmaya devam eden Qualcomm bilgi işlemi yeniden tanımlamaya yardımcı oluyor. Qualcomm, Dell XPS 10, Google Nexus 7, Sony Xperia Tablet Z, Lenovo IdeaTab S2110, Samsung Galaxy Tab ve şimdi de Kindle Fire modelleri gibi şu anda piyasadaki en iyi tabletlere güç vererek hemen hemen akılınıza gelebilecek tüm elektronik kategorileri etkileyecek olan akıllı cihazlara ve tabletlere güç sağlayan teknolojiyi gerçekleştirmeye devam ediyor.

kindle  fire hdx

Peki bu rekabette neden daha fazla OEM (Orijinal Malzeme Üreticisi) Qualcomm’u seçiyor?  Şirketin tablet alanında nasıl gelişmeye devam ettiğini , rekabetten sıyrıldığını ve daha fazlasını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap