LG 1 Ekim 2013, 18:26
nexus 5

Nexus 5’in Özellikleri Netlik Kazanıyor

Android 4.4 Kit Kat‘ın tanıtım filminde karşımıza çıkan Nexus 5’in hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Google ve LG ortaklığı ile geliştirilen Nexus 5’in en önemli özelliği kuşkusuz ilk Android 4.4 Kit Kat kullanan cihaz olacak olması. Performans bakımından üstün özelliklere sahip olması beklenen Nexus 5’in Qualcomm’un dört çekirdekli işlemcisi Snapdragon 800’den güç alması bekleniyor. 2 GB RAM kullanması beklenen Nexus 5’in 4.97-inç büyüklüğünde ekrana sahip olması beklentiler arasında yer alıyor. 1080p Full HD çözünürlüğünde 422 PPI değerinde bir ekrana sahip olacak olan cihazın arka kısmında 8 MP, ön kısmında 1.2 MP çözünürlüğünde kameranın yer olması diğer beklentiler arasında yer alıyor.

nexus 5

Hem performans bakımından hemde uygun fiyat seçeneği ile satışa sunulacak olan Nexus 5’in ne zaman resmi olarak tanıtılacağı konusunda şimdilik net bir bilgi bulunmamakta. Google LG ortaklığı ile çıkacak olan Nexus 5’in hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap