Sony Xperia Z1’in Fiyatı Belli Oluyor

Aliq
06.09.2013
Okuma
Yorum Yok

Geçtiğimiz gün gerçekleşen IFA 2013 fuarında karşımıza çıkan Xperia Z1’in ön satışına başlanmaya hazırlanıyor. 20.7 MP çözünürlüğünde kameraya sahip olan bu cihaz ilk olarak Avrupa’nın 7 ülkesinde satışa sunulacak. 650 Avro fiyat etiketi ile Almanya’da ve 700 Avro fiyat etiketi ile Fransa, İspanya, Hollanda ve İtalya’da satışa sunulacak olan bu ürünün İngiltere fiyatı ise 600 Pound. Ülkemiz pazarında da kısa zaman sonra satışa sunulacak olan bu ürünün her firmanın amiral gemisinde olduğu gibi yüksek bir fiyattan satışa sunulma ihtimali bulunuyor. Birçok firmanın 1.999TL fiyattan amiral gemilerini satışa sunduğunu düşünsek de dövizdeki dalgalanmadan dolayı Xperia Z1‘in fiyatının 2100 ile 2300 TL arasında değişiklik göstermesini bekliyoruz.

sony-xperia-z1

Ülkemize Eylül sonu veya Ekim başında giriş yapması beklenen Xperia Z1’in özelliklerinden de kısaca bahsedelim. 5-inç büyüklüğünde  Full HD çözünürlüğünde Triluminous destekli ekrana sahip olan bu akıllı Qualcomm’un 4 çekirdekli işlemcisi Snapdragon 800 işlemcisinden güç alıyor. 2 GB RAM’e sahip olan akıllı 16 GB dahili hafızayı bünyesinde barındırmakta. Tabi ki ürünün hafızasının hafıza kartı desteği ile artırılabildiğini de belirtmek isteriz. Xperia Z gibi toza ve suya dayanıklı bir yapıya sahip olan Xperia Z1 3.000 mAh büyüklüğünde batarya sayesinde uzun süreli kullanım imkanı sunuyor.

----

Yazar Bilgileri

Aliq aliq90@hotmail.com
MEB Bakanlığına Bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde V.H.K.İ. olarak çalışıyorum. Ayrıca boş zamanlarımda hobi olarak Androidsistem.net sitesinde yazılar yazarak sitemizde yardım bekleyen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışmaktayım.Google

Telefon Karşılaştırıcı (Beta)

Bu aracımız sayesinde sizlerde bu sistemin içerisinde yer alan Android telefonları rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz. Bu karşılaştırma aracımız sadece teknik özellikleri içermektedir. Bu sebepten karşılaştırmalarda diğer etkenleri de göz önüne almanızın önemli olduğunu belirtelim.

YAZI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİN

YAZIYA YORUM YAP

Androidsistem.net Hakkında

Android hakkında yeni çıkan Android telefonları, Android tabletleri inceleyen Android uygulamalar hakkında sizlere günlük olarak veriler sunan Androidsistem.net sitemiz sizlerin aracılığı ile daha iyiye daha çok kişiye ulaşmayı amaçlıyor.

"Androidsistem.net, Android adına her şey burada."

Androidsistem.net'i Takip Edin!

Androidsistem.net'i aşağıdaki sosyal ağlar üzerinden takip edip, destek olabilirsiniz.


Androidsistem.net'i takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.