Eğitim 26 Eylül 2013, 10:25
hızlı okuma1

Hızlı Okuma ile Hızlı ve Dikkatli Okuma Yapabileceksiniz

Android işletim sistemine sahip olan Android telefon ve tabletleriniz ile günlük hayatımızda birçok rahatlığa ulaşabiliyoruz. Bu rahatlıklardan bir tanesi de kişisel gelişimimizi sağlama. Android platformu üzerinde birçok e kitap bulunuyor. Bu kitaplar sayesinde kişisel bilgilerimizin yanı sıra genel kültürümüz de oldukça gelişme sağlıyor. Sizlere bu yazımızda tanıtacağımız Hızlı Okuma Android uygulaması sayesinde de hızlı okuma yeteneğine kavuşacak ve bununla birlikte dikkatli bir kişiliğe sahip olacaksınız. Tabi ki bu yeteneklere kavuşurken ister istemez beyninizin hafızasının da daha aktif çalıştığını fark edeceksiniz.

hızlı okuma hızlı okuma1

Hızlı Okuma Android uygulamasının Google Play Store üzerinde yer alan açıklaması:

Hızlı okuma, eğlenceli ve öğretici 12 interaktif alıştırması sayesinde okuma hızınızı geliştirirken, beynin hafızaya yerleştirme ve hatırlama becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olur. En sevilen hızlı okuma uygulaması şimdi Androidler için!
– Okuma hızınızda belirgin bir artış
– Göz hareketlerinde ve zihinsel kapasitesinde gelişme

Bu uygulamada, bir metni hızlı ve etkin bir biçimde okuyabilmeniz, daha da önemlisi okuduğunuzu daha iyi aklınızda tutabilmeniz için gerekli olan her şeyi bulabilirsiniz.

PowerReader’da bir yandan günlük okumanız gereken metinleri okurken, diğer yandan okuma tekniklerinizi geliştirebilirsiniz.
En etkili okuma tekniklerini öğrenme hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!
Birkaç gün içerisinde okuma hızınızı ikiye katlayın.

Farklı kullanıcılarla yapılan testlerde bu programın on gün içerisinde okuma hızını %143 civarında arttırdığı gözlenmiştir.

Günlük gazeteyi hala yarım saatte mi okuyorsun? Yakında aynı süre içerisinde, iki gazete ve ilginç bir kitabın bir bölümünü okuyacaksınız.
Bu yenilikçi uygulama, en kısa zamanda en iyi sonuçlara ulaşmanız için gerekli ortamı sizlere sunmaktadır.

Tabii ki hepsi bu kadar değil: hızlı ve efektif bir okuma için gerekli olan tüm kabiliyetlerinizi eğlenceli bir şekilde geliştireceksiniz. Yani;
– Sayıları, harfleri ve kelimeleri hızlı algılama
– Esnek göz hareketleri
– Konsantrasyonda artma
– Görme açısında genişleme

Uygulama sizin zayıf ve güçlü noktalarınızı belirleyerek, çalışma programını bu doğrultuda adım adım yönlendirir. Durumunuzdaki ilerlemeleri istatistiksel olarak isteğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.
Her bir alıştırmanın sonucu grafiksel olarak değerlendirilecektir. Ne kadar çok yıldız toplarsanız hedefe o kadar yaklaşırsınız: Efektif okuma teknikleri ve böylece yüksek bir okuma hızı.

Okuma hızını, farklı konulardan seçilmiş, çeşitli metinlerle istediğiniz zaman ölçebilirsiniz.
İkinci bir test olarak, her bir okuma parçasının bitiminde gelecek olan soruları cevaplayarak, hafıza gücünüzü test edebilirsiniz. Bu iki test, okuma hızını ve zihinsel kabiliyetleri geliştirebilmek için mükemmel bir birleşimdir.

Yalnız dikkat: Hızlı şekilde kaydedilen gelişmeler, sizi düzenli şekilde çalışmaya motive edeceğinden, uygulama bağımlılık yapabilir.
Bu program ile çalışmak oldukça eğlencelidir, bunun yanında zihinsel fonksiyonlar açısından sizi zinde tutan bir aktivitedir.

Bizim tavsiyemiz: En iyi sonucu alabilmek için, yorucu ve aşırı değil, düzenli çalışmak.

Bu uygulama kimler için?
– Günlük yarım saatten fazla herhangi bir şey okuyan herkes
– Yönetici ve müdürler
– Sekreterler
– Sınavlara hazırlananlar
– Lise ve üniversite öğrencileri
– Satış ve pazarlama elemanları

Bu uygulamadan kimler faydalanabilir?
– Bir metni okurken çok zaman harcadığını mı düşünüyorsun?
– Okurken sık sık, bir noktayı anlamadığınız için bir önceki paragraflara mı dönüyorsunuz?
– Okurken konsantre olamıyor ve dikkatiniz mi dağılıyor?
– Okuduklarınızı hatırlamakta güçlük mü duyuyorsunuz?

Eğer bu sorulardan herhangi birine ‘Evet’ diyorsanız, bu uygulamaya ihtiyacınız var demektir.

Google Play Stor üzerinde 3.39 Dolar fiyat etiketi ile sunulan Hızlı Okuma isimli bu uygulama bizlerin oldukça hoşuna gitti. Umarız sizde kendinizi geliştirmek için bu uygulamayı beğenirsiniz. Bu uygulamayı satın alarak indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap