Verimlilik 25 Eylül 2013, 22:45
batarya-android

Android Batarya Tasarruf Uygulaması

Akıllı telefon ve tablet kullananların kuşkusuz en büyük sorunu kısa sürede biten bataryalardır. Her ne kadar uzun süreli kullanım sunması için kendimiz cihazımızda bataryaya göre ayarlamalar yapsak da ne yazık ki istenilen performansı sağlayamıyoruz. İşte burada yardımımıza Batarya Tasarrufu 2X uygulaması koşuyor. Oldukça basit bir yapıya sahip olan bu uygulama batarya kullanımımızı 2 kata varan süre kadar arttırmakta. Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan bu uygulama birçok kişi tarafından oldukça beğenilmiş durumda. 8 farklı bileşeni bünyesinde barındıran bu uygulama batarya kullanımını arttırmanın yanı sıra istemediğimiz uygulamaları da kolaylıkla kaldırabiliyor.

batarya-android

Batarya Tasarrufu 2X uygulaması içerisinde yer alan 8 farklı bileşenin kısaca açıklamaları:

★ — 1 . ” Derin Uyku Ayarlar ” — ★

Eğer ki Android telefonu veya tableti uzun süre kullanmayacaksanız bu bileşeni aktif hale getirerek cihazı uyku moduna alabilir ve bataryanın en uzun süre kullanım sunmasını sağlayabilirsiniz.

★ — 2.Bir- touch ” Görev Doktoru ” / ” Task Killer ” — ★

Adından da anlaşılacağı üzere bu bileşen arka planda açık olan uygulamaları tek tuş ile kapatarak boşa RAM ve batarya kullanılmasına engel oluyor. Böylelikle cihazınız hem daha hızlı çalışıyor hemde uzun süreli batarya kullanımına olanak sunuyor.

★ — 3 . ” Pil Ömrü Göstergesi ” — ★

Bu bileşende adından da anlaşılacağı üzere bataryanın yüzde kaç ömrü kaldığını size simge olarak belirtiyor.

★ — 4 . “Ayarlar Doktoru ” — ★

Bu bileşen sayesinde tek tuş ile Wi-Fi, Bluetooth, GPS ve otomatik rotasyon gibi her zaman kullanılmayan özellikleri kapatabiliyorsunuz.

★ — 5 . ” Alarm bildirim ” — ★

Alarm Bildirim bileşeni batarya performansının yüzde kaça kadar düştüğünde size bildirim sunacağını seçmenize yarıyor. Yani uygulama içerisinde yüzde 20 seçeneğini seçerseniz bataryanın o seviyeye düştüğünde size alarm ile bildirim sağlanıyor.

★ — 6 . ” Durum Çubuğu Bildirimi ” — ★

Durum Çubuğu Bildirimi sayesinde bildirim çubuğunda bataryanın o anki durumunu rahatlıkla öğrenebiliyorsunuz.

★ — 7 . ” Pil / Optimizer Widget ” — ★

Uygulamanın kuşkusuz en iyi bileşenlerinden birisi olan bu bileşen ile 4 farklı seviyede bataryanızı ayarlayabiliyorsunuz.

★ — 8.Application ” Uninstaller” — ★

Bu bileşen sayesinde silmek istediğiniz uygulamaları tek tıklama ile rahatlıkla silebilirsiniz.

Bizim oldukça beğendiğimiz uygulamalardan birisi olan Batarya Tasarrufu 2X uygulamasını Google Play Store üzerinden indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Gelecek uygulama tanıtımında görüşmek üzere.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap