Diğer Tabletler 25 Eylül 2013, 14:19
kindle  fire hdx

Amazon Kindle Fire HDX’in Özellikleri ve Fiyatı

Tablet pazarında Kindle Fire isimli ürünleriyle Avrupa’da iyi satışlar gerçekleştiren Amazon’un yeni ürünü olan Kindle Fire HDX bugün resmi olarak tanıtıldı. Performans bakımından oldukça iyi özelliklere sahip olan bu ürün Qualcomm’un dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisinden güç alıyor. 2 GB RAM’in destek verdiği Kindle Fire HDX, Android 4.2 işletim sistemini kullanıyor. 11 saate varan kullanım sunan bataryaya sahip olan bu ürün 7-inç ve 8.9-inç ekran boyutuna sahip iki farklı versiyona sahip. 7-inç büyüklüğünde ekrana sahip olan ürünün ekran çözünürlüğü Full HD iken 8.9-inç büyüklüğünde ekrana sahip olan ürünün ise ekran çözünürlüğü 2560 x 1600 piksel çözünürlüğünde.

kindle  fire hdx

İki versiyonunun ön kamerası 720p video kaydı gerçekleştirebilirken 8.9-inç büyüklüğündeki tabletin arka kısmında ise 8 MP çözünürlüğünde bir kameraya yer verilmiş durumda. Bu ürün bu kamera ile 1080p video kaydı gerçekleştirebiliyor. 16/32/64 GB dahili depolama hafıza seçenekleri ile satışa sunulacak olan bu tabletlerin fiyatları da en uygun seviyede tutulmuş.

Sadece Wi-Fi’ye sahip olan tabletlerin fiyatları 229 – 379 Dolar seviyesinde değişiklik gösterirken LTE versiyonuna sahip olan tabletlerin fiyatı 100 Dolar daha pahalı. Avrupa pazarında bugün itibariyle satışa sunulan bu iki yeni Kindle Fire HDX tabletlerin ülkemiz pazarında satışa sunulup sunulmayacağı konusunda ise şimdilik  bir bilgi bulunmamakta.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.