Verimlilik 22 Eylül 2013, 19:47
Uygulama Temizleyici

Android Uygulamaları ve Uygulama Kalıntılarını Temizleme

Aynı bilgisayarımızın mantığında çalışan Android işletim sistemine Google Play Store üzerinde yer alan neredeyse tüm uygulamaları yükleyebilmekteyiz. Tabi ki ilk zamanlar beğenerek yüklediğimiz uygulamalar daha sonra kullanmadığımız için siliniyor. Aynı durum Android oyunları yüklediğimizde de gerçekleşiyor. Android uygulamalar ve oyunlar her ne kadar siliniyor gibi görünse de arka planda kalıntı dosyalar bırakabiliyorlar. Bu dosyalar daha sonra eski oyun ve uygulamaları geri yüklediğinizde size yarar sağlayabilirler ama her ne kadar da olsa az hafızaya sahip olan Android cihazların hafızasını doldurabilmeye sebep olabiliyor.

Uygulama Temizleyici

Bu yazımızda sizlere tanıtacağımız Uygulama Temizleyici isimli Android uygulaması ile cihazınıza yüklü olan Android uygulamaları ve oyunları kolay bir şekilde silebilirsiniz. Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan bu uygulama Android 2.1 ve üzeri sürümlere sahip Android tablet ve telefonlarda çalışabiliyor. 582 Kb boyutundaki küçücük bir yükleme dosyası ile kurulan bu uygulama küçük boyutu ile büyük işler gerçekleştirebiliyor.

Bizim oldukça sevdiğimiz bu uygulama sizlerinde oldukça hoşuna gidecektir. Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak bu uygulamayı indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap