Sony 18 Eylül 2013, 08:30
sony-xperia-z2

Sony Xperia Z2 Görüntü

Samsung’un Galaxy S4 Zoom’a rakip olarak gösterilen Sony’nin yeni kamera odaklı akıllısı Xperia Z1’in ardından Xperia Z2 isimli akıllının adı duyulmaya başladı. Ürünün hakkında bir görsel de yayınlanırken ürünün teknik detayları hakkında bilgiler sunuldu. Qualcomm’un dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisinden güç alacağı belirtilen bu ürün 3 GB RAM kullanacak. Xperia Z1’de yer alan 20.7 MP çözünürlüğünde kameraya sahip olması beklenen bu ürün 4K video çekim desteği sunacak.

sony-xperia-z2

Android’in son sürümü Android 4.4 Kit Kat’ı kullanacağı belirtilen bu ürünün 5.2-inç büyüklüğünde veya 5.5-inç büyüklüğünde ekran ile gelmesi bekleniyor. Birçok kaynaktan farklı şekilde haberler sunulurken ekran çözünürlüğünün hakkında 2560 x 1600 piksel çözünürlüğünde olacağı belirtilmekte. En iyi performansla en canlı renkleri sunan IGZO teknolojisine sahip olacağı belirtilen ekran ile gelmesi beklenen Xperia Z2’nin CES 2014 fuarına yetiştirilmesi bekleniyor.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap