LG 18 Eylül 2013, 17:29
nexus-5-01

LG Nexus 5 Görüntü

Android işletim sisteminin son sürümü olan Android 4.4 Kit Kat’ın duyurulması ile birlikte Nexus 5’in çıkmasına kısa zaman kaldığı düşünülmekte. Ekim ayı içerisinde piyasada boy göstermesi beklenen Nexus 5’in hakkında yeni bilgiler sızdırılıyor. En son olarak ürünün açılış resmi ve arka kapağının resmi yayınlandı. Daha önce Anroid 4.4 Kit Kat’ın tanıtımında görünen cihaza oldukça benzeyen bu resimlerin doğruluk oranının yüksek olduğu düşünülüyor. Google – LG ortaklığı ile üretilecek olan bu modelin Qualcomm’un 4 çekirdekli işlemcisi Snapdragon 800’den güç alması bekleniyor. 2 GB RAM’e sahip ve 32 GB dahili hafızaya sahip olacağı da belirtilen bilgiler arasında yer almakta.

nexus-5 nexus-5-01

Daha önceki Nexus modellerinin bazılarında olduğu gibi bu modelde de microSD kart girişinin bulunmama ihtimali bulunuyor. 5-inç büyüklüğünde ekrana sahip olması beklenen bu ürünün ekran çözünürlüğün Full HD olması da beklentiler arasında yer alıyor. Kamera odaklı bir cihaz olması beklenen Nexus 5’in hakkında ne yazık ki şimdilik bu kadar bilgilere yer verilmiş. Ürün hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap