Android Haberler 17 Eylül 2013, 09:19
android-wifi

Google, Tüm Android Kullanıcıların Kablosuz Şifrelerini Biliyor

Android işletim sisteminin en büyük sorunlarından birisi bünyesinde bulundurduğu sistemsel açıklar. Tabi ki virüslerle de aynı şekilde başı oldukça dertte. Son araştırmalara göre Android kullanıcılarının verilerini yedeklerinde tüm Wi-Fi şifrelerini de Google sunucularına aktarıldığı ortaya çıktı. E-posta ve şifrenizi girmeniz ile aktif olan Yedekleme ve Sıfırlama seçeneklerini onayladığınız anda Wi-Fi şifrelerini ve diğer ayarları Google sunucularına atmayı onaylamış oluyorsunuz. Bu sebepten Yedekleme işleminde kullanacağınız E-posta ve şifrelerin en iyi şekilde belirlenerek güvenli bir şekilde korunmalıdır. Aksi taktirde başkalarının ellerine geçebilecek bu bilgiler ciddi anlamda tehlike yaratabilir ve gizli bilgilerinizin paylaşılmasına sebep olabilir.

android-wifi

Google’ın bu duruma karşı gelecek günlerde sunacağı küçük bir güncelleme ile bu sorunun ortadan kalkması bekleniyor. Gelecek bu güncelleme ile ilgili sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap