Müzik ve Ses 13 Eylül 2013, 23:03
Pratik Radyo

Android Radyo Uygulaması “Pratik Radyo”

Birçok Android telefonda genellikle radyo özelliği bulunuyordur. Tabi ki de olmayanların sayısı da oldukça fazla sayıda. Bunlara tabletleri de ekledik mi belki de milyonlarca Android cihazda radyo özelliği bulunmuyor. Bunların yanı sıra radyosu olup da radyo çekmeyen yerler de oluyor. Durum böyle olunca imdadınıza bu yazımızda tanıtacağımız Pratik Radyo uygulaması giriyor. Online olarak çalışan bu radyo uygulaması basit yapısı sayesinde oldukça kolay şekilde kullanılabiliyor. Android 2.1 ve üzeri sürümlere sahip alt seviye Android telefon ve tabletlerde bile çalışabilen bu uygulamayı kurmak için Google Play Store üzerinden 604 Kb yükleme dosyasını indirmeniz gerekiyor.

Pratik Radyo

Google Play Store üzerinde yer alan Pratik Radyo uygulamasının açıklaması:

İnternet üzerinden pratik şekilde, mobil cihazınızdan kategorilere ayrılmış radyoları dinleyebilmenizi sağlayan bir online radyo dinleme uygulamasıdır.

Not: Trt, Ntv radyoları format değiştirdiği için şuan uygulama tarafından desteklenmiyor, sınav dönemim geçince konuyla ilgileneceğim.

★★ Uygulama Özellikleri ★★
★ Sık dinlediğiniz radyoları bir listeye atarak kolayca erişip dinleyebilme
★ Arkaplanda çalışabilmesi sayesinde bir yandan radyo dinlerken diğer yandan başka uygulamalarda gezinebilme
★ Üç sekmeli tek ekran üzerinden tüm işlevselliklere(radyo dinleme, durdurma, arama, favori olarak işaretleme vs) hızlı erişim olanağı
★ Sık güncellenen radyo listesi
★ Parmak hareketlerine(gestures) duyarlı ekran geçişleri ile pratik ve kolay kullanım

Radyoların açılma hızı, uygumaladan ziyade bağlantınızın ve radyo sunucusun hızana bağlı olarak değişir. Yine dinlenmekte olan parçaya dair bilgilerin görüntülenmesi ilgi radyonun yayın bilgisinde bu bilgileri barındırmasıyla alakalı; kimi radyolar(karnaval radyoları vs.) parça bilgisini verirken maalesef çoğunluğuysa vermiyor.

Zaman zaman radyolar adreslerini değiştirdiği için dinlemede problem yaşanabiliyor, bu radyoları ve uygulamada görmek istediğiniz radyoları mail atabilirsiniz; uygulama içinden Menü/Öneri yolunu takip edeniz.

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunulan Pratik Radyo uygulamasını indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Eminiz ki bu uygulama sizlerin de çok hoşuna gidecektir.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap