Sony 11 Eylül 2013, 11:08
xperia-z1-mini

Sony Xperia Z1 Mini Görüntülendi

4 Eylül tarihinde Berlin’de gerçekleşen IFA 2013 Fuarında karşımıza çıkan Sony Xperia Z1’in ardından şimdi de Xperia Z1 Mini’nin çıkacağı söylentileri ortaya çıktı. Xperia Z1 ile aynı tasarıma sahip olması beklenen bu cihaz HTC One Mini’de olduğu gibi 4.3-inç büyüklüğünde ve 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde LCD ekrana sahip olacak. Performans bakımından oldukça üstün olan bu cihaz Qualcomm’un Snapdragon 600 veya 400 işlemcisinden güç alacak. 2 GB RAM’i bünyesinde bulunduracak olan cihazın 8 GB dahili hafızaya sahip olması bekleniyor. MicroSD kart yuvasına sahip olacak olan bu cihazın hafızası böylelikle kolaylıkla arttırılabiliyor.

xperia-z1-mini

Sony Xperia Z1’de yer alan kameraya benzer bir kameraya sahip olması beklenen bu ürünün kamerası 20.7 MP çözünürlüğünde sunulabilir. Tabi ki bu bilginin şimdilik bir iddia olduğunu da belirtmek isteriz. Şimdilik bu ürün hakkında herhangi bir açıklama yapmayan Sony’nin bu ürünü CES 2014’de açıklaması bekleniyor.

Oldukça geç bir zamanda tanıtılması beklenen bu ürünün hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam ederiz. Umarız ki bu ürün beklenenden daha kısa zamanda pazara sürülür ve HTC ve Samsung’a karşı iyi bir rakip olur.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (1)

  1. Sanem

    Sony Xperia Z1 sayesinde Facebookta canlı yayındayım. Videolarım olma yolunda koşar adımlarla ilerliyor.

    Cevapla

Yorum Yap