Android Haberler 10 Eylül 2013, 09:44
tablet-hdd

Seagate’ten Android Tabletlere Hard Disk Geliyor

Android tablet pazarında yer alan neredeyse her tablette 8 veya 16 GB dahili hafıza bulunuyordu. Her ne kadar microSD kart yardımıyla bu hafızalar arttırılabilir olsa da gene de bazı kişilere yetmeyebiliyor. Örneğin tabletlerinde HD filmler bulundurmak isteyen kişiler ne yazık ki şimdiki ürünlere en fazla 4-5 film atabiliyorlardı. Fakat Seagate’nin yaptığı açıklamalara göre artık Android tabletlere de HDD takmak mümkün olacak. 5mm kalınlığında olacak olan bu Ultra Mobile HDD’ler sayesinde Android tabletlerin dahili hafızası 500 GB seviyesine yükselecek. Yüksek performans sunmak için bu sabit diskler içerisinde 8 GB flaş ön belleğe yer verilmiş.

tablet-hdd

Tabletinizde aynı bilgisayarlar gibi veri depolayabilme imkanı sunacak olan bu Ultra Mobile HDD’lerin çıkış tarihi ve fiyatı konusunda şimdilik herhangi bir açıklama bulunmamakta. Bunların yanı sıra Rescue and Replace adındaki yeni servisini duyuran Seagate, veri kurtarmak ve sabit disk değişim sağlayan bu servisi 2013 sonlarına doğru devreye sokacak. En düşük fiyatının 29.99 Dolar olduğu belirtilen bu servisin hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap