LG 8 Eylül 2013, 10:02
nexus-5

Nexus 5 Kit Kat Reklamında Görüntülendi

LG ve Google işbirliği ile karşımıza çıkması beklenen Nexus 5, Android 4.4 Kit Kat reklamının 38. saniyesinde karşımıza çıktı. Tanıtım filminde yanlışlıkla yeni Nexus’un sızdırıldığı belirtilirken böylelikle LG ile ortaklık sunarak hazırlanacağı da netlik kazanmış oldu. Videoda Google’ın bahçesinde Kit Kat heykelinin fotoğrafını çeken bir kişinin elinde görüntülenen Nexus 5’in Nexus 4’e tasarımsal olarak benzerlik sunduğunu söyleyebiliriz. Videoda görülen Nexus 5’in ekran boyutunun 4.7 veya 5-inç büyüklüğünde olduğu tahmin ediliyor. Şimdilik ne zaman tanıtılacağı belli olmayan Nexus 5’in ilk Android 4.4 Kit Kat kullanacak cihaz olması bekleniyor.


Galaxy S4 Zoom ve Sony Xperia Z1’de olduğu gibi kamera odaklı bir cihaz olması beklenen Nexus 5’in kendisine özel büyük bir lense sahip olması bekleniyor. Bu lensin beklenmesinin en büyük sebebi tabi ki de videoda görüntülen cihazın lensinin oldukça büyük olması. Qualcomm’un dört çekirdekli işlemcisi Snapdragon 800’ü kullanması beklenilen bu cihazın 2 GB RAM’e sahip olması bekleniyor.

LG ve Google ortaklığı ile sunulacak olan Nexus 5 hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap