Android Haberler 8 Eylül 2013, 19:36
android kullanim orani agustos

Ağustos 2013 Android Kullanım Oranları

Her ay düzenli olarak sunulan Android kullanım oranları bu ayda yeni gelen ayın ilk haftasın sunuldu. Lakin bu ay sunulan kullanım oranlarında en dikkat çekici nokta Android Eclair ve Donut sürümlerinin bu listede yer almaması. Google Play Store’un destek vermediği Android 1.6 Donut ve Android 2.1 Eclair sürümlerinin bu aydan itibaren her ay sunulan kullanım oranlarında yer almamasını bekliyoruz. Her geçen gün artış sağlayan Android 4.1 Jelly Bean kullanım oranları bu ay da yükselişine devam etti. Yüzde 36.6 kullanım oranına sahip olan Android 4.1 Jelly Bean’dan sonra sunulan Android 4.2 Jelly Bean’ın kullanım oranı da yüzde 8.5 olarak görülmekte. Tabi ki gelecek aylarda aynı Android 4.1’de olduğu gibi Android 4.2’nin kullanım oranı da hızla yükselmeye devam edecektir.

android kullanim orani agustos

Uzun zamandır liderliğini sürdüren Android 2.3.x Gingerbread sürümleri ne yazık ki bu ay sunulan açıklamada yüzde 30.7 oranında kaldı. Tabi ki bu oranların gelecek aylarda daha da düşüş sağlamasını bekliyoruz. Aslında şimdiye kadar daha çok düşmesini beklediğimiz bu oranın düşmemesinin en büyük sebebi firmaların birçok ürününe Android 2.3.x sürümüne kadar güncelleme vermesi ve böylece bırakması.

Yüzde 21.7 oranında kullanım oranına sahip olan Android 4.0 Ice Cream Sandwich ise gelecek aylarda düşüş gösterecek sürümlerden birisi. Android’in en eski sürümlerinden olan Android 2.2 Froyo ise kullanım oranı yüzde 2.4’de kaldı. Gelecek ay sunulacak olan Eylül 2013 Android kullanım oranlarında görüşmek üzere.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap