Diğer Tabletler 7 Eylül 2013, 16:16
vodafone-smart-tab3

Vodafone Smart Tab 3’ün Özellikleri

Ülkemiz dahil birçok ülkede mobil operatörlük hizmeti veren Vodafone, IFA 2013 fuarında Smart Tab ailesine yeni bir üye daha kattı. Vodafone Smart Tab 3 ismi verilen bu tablet Lenovo ortaklığı ile üretilmiş. Diğer Smart Tab modellerinde olduğu gibi 10 ve 7 inç büyüklüğünde iki farklı boyutlarında sunulacak olan bu tabletler eski geleneği koruyarak gene uygun fiyattan satışa sunulacak. Donanımsal olarak sadece ekran ve batarya farkı bulunan bu iki tablet 1.2 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli işlemciden güç alacak 1 GB RAM ve 16 GB dahili hafızaya sahip olacak olan bu ürün microSD kart desteğini de bünyesinde barındırıyor. Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanacak olan tabletlerin arka kısmında 5 MP çözünürlüğünde kameraya yer verilmiş. VGA ön kameraya da sahip olan bu iki tablet 42 Mbps’e kadar 3G desteği sunacak.

vodafone-smart-tab3

Smart Tab 3’ün 7-inç’lik versiyonunda ekran çözünürlüğü 1024 x 600 piksel olduğu belirtilirken batarya büyüklüğü ise 3.500 mAh olarak belirtiliyor. Eylül ayı içerisinde Avrupa pazarında satışa sunulması beklenen bu ürünlerin satış fiyatının da 200 Avro civarında olması bekleniyor.

Smart Tab 3 ailesinin 10-inç büyüklüğünde ekrana sahip olan tabletin ekran çözünürlüğü 1280 x 800 piksel olarak belirtilmekte 6.350 mAh büyüklüğünde bataryaya sahip olacak olan bu ürün aynı diğer tablet gibi Eylül ayı içerisinde satışa sunulacak. Ne yazık ki bu ürünün fiyatı konusunda şimdilik bir bilgi bulunmamakta. Ekim ayı içerisinde ülkemiz pazarında yer almasını beklediğimiz bu tabletlerin Vodafone’un kontratlı paketleri ile satışa sunulmasını bekliyoruz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap