Samsung 7 Eylül 2013, 11:28
samsung-galaxy-note-3

Samsung Galaxy Note 3’ün Özellikleri ve Fiyatı

Samsung’un Çarşamba günü IFA 2013 fuarında düzenlemiş olduğu bir etkinlik ile tanıttığı Galaxy Note 3’ün fiyatı şekillenmeye başladı. İlk olarak ABD’deki Verizon operatörü tarafından kontratlı ve kontratsız olarak olarak satışa sunulması beklenen bu ürünün kontratlı fiyatı 299 Dolar olarak belirtilirken kontratsız fiyatı ise 699 Dolar olarak belirtilmekte. ABD’de 699 Dolar fiyat etiketi ile alınabilecek olan Galaxy Note 3’ün Avrupa fiyatının da 700 Avro civarında olması bekleniyor. Bu fiyatın da bizim ülkemize 2.200TL gibi bir yansıması olması bekleniyor. Tabi ki Galaxy Note 2’de gördüğümüz uygun fiyatın bu üründe de gerçekli olacağını de ülkemizde bu ürünün 1900-2000TL arasındaki bir fiyattan satışa sunulma ihtimali yüksek.

samsung-galaxy-note-3

Samsung Galaxy Note 3’ün özelliklerini kısaca hatırlatmak istersek, 5.7-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğünde Super AMOLED ekran. Samsung’un Exynos 5420 işlemcisi + Mali-T628 grafik işlemci veya diğer seçenek olarak da Qualcomm’un Snapdragon 800 işlemcisi + Adreno 330 grafik işlemci. 32 ve 64 GB dahili hafıza seçeneklerine sahip olacak olan bu ürün sahip olduğu microSD kart yuvası sayesinde microSD ile hafızasını arttırabilecek.

Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemini kullanacak olan Galaxy Note 3’de 3.200 mAh büyüklüğünde bataryaya yer verilmiş. Ürün bu batarya ile uzun süreli kullanım imkanı sunuyor. 25 Eylül tarihinde ülkemiz pazarında yer almasını beklediğimiz bu ürünün hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap