Diğer Telefonlar 6 Eylül 2013, 14:53
vestel-android-telefon

Vestel’den 3 Yerli Android Telefon Geliyor

Ülkemizde ev elektroniği firmalarının en büyüklerinden birisi olan Vestel, 2013 IFA fuarında 3 yeni akıllı telefonunu duyurdu. Üretimi ve tasarımı Vestel’e ait olan bu üç yeni akıllı telefon 4.3, 4.7 ve 5-inç büyüklüğünde farklı ekranlara sahip olacak. Android işletim sistemini kullanacak olan bu akıllı telefonlar  yurt dışına da satışa sunulacak. Akıllı telefonlarında Qualcomm’un işlemcisini kullanacak olan Vestel, ayrıca bu telefonlar için Vstore adını verdiği bir uygulama marketi de sunmayı amaçlıyor. Yerli uygulamalara yer verilmesi beklenen bu uygulama marketinde kredi kartı ve Vestel kart ile satışlar yapılması da beklentiler arasında.

vestel-android-telefon

Vestel’in bu üç akıllı telefonu hakkında şimdilik pek bir bilgiye sahip olmasak da 5-inç büyüklüğündeki akıllı telefon hakkında sunulan bilgileri sizlere sunalım.

  • 5-inç büyüklüğünde HD IPS ekran (1280 x 800 piksel çözünürlüğünde)
  • 1.2 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Qualcomm işlemci
  • 2 GB RAM
  • Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi
  • 12 MP çözünürlüğünde arka kamera ve 2 MP çözünürlüğünde ön kamera
  • Wi-Fi, Bluetooth ve 3G bağlantıları

Geliştirilmeye devam edildiği belirtilen bu ürünlerin hakkında gelişecek yeni bilgilerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yazar Bilgileri

Ali ÖZ aliq90@hotmail.com
Hobi olarak Android teknolojileri ile ilgilenmekteyim. Kendim için edinmiş olduğum bilgileri sizlerle paylaşmakta aynı zamanda Android oyun ve Android uygulamalarının en son sürümlerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap